دانلود کتاب برنامه نویسی ماشین های کنترل عددی CNC


دانلود کتاب برنامه نویسی ماشین های کنترل عددی CNC

کتاب برنامه نویسی ماشین های کنترل عددی CNC راهنمایی مناسب به زبان فارسی جهت برنامه نویسی ماشین های کنترل عددی می باشد که ۶ فصل ابتدایی آن را در ۱۸۲ صفحه به صورت PDF از لینک زیر می توانید دانلود نمایید.

کنترل عددی توسط کامپیوتر (CNC) فرآیند ساخت قطعه ماشینکاری می باشد. عمل تولید به وسیله کنترل کننده های کامپیوتری کنترل می شود. کنترل کننده از یک موتور برای به حرکت در آوردن هر محور ماشین ابزار استفاده می کند و جهات و سرعت و طول زمانی گردش هر موتور را تنظیم می کند. برنامه حرکت مسیر ابزار در کامپیوتر ماشین برنامه ریزی شده و به وسیله اپراتور، آن برنامه به اجرا در می آید. برنامه شامل اطلاعات نقطه ای عددی با فرمان کنرل و کدهای عملکردی ماشین می باشد. کنترل عددی (NC) عبارت اصلی داده شده به این تکنولوژی است و هنوز برای دستگاه های CNC نیز همان عبارت به کار گرفته می شود.

 

کنترل عددی (Numerical Control (NC)) عبارت است از کنترل اعمال ماشیننکاری به وسیله اعدادی که به جای نقشه و شابلون در اختیار ماشین قرار داده می شود. به عبارت دیگر کنترل عددی عبارت است از انجام و تکمیل مراحل مختلف کار به کمک معلومات ذخیره شده به شکل برنامه های رمزی و بدون دخالت ماشینکار. کتاب برنامه نویسی ماشین های کنترل عددی CNC شامل ده فصل به همراه ضمیمه می باشد که ۶ فصل ابتدایی آن برای دانلود قرار داده شده است.

 

فهرست مطالب کتاب برنامه نویسی ماشین های کنترل عددی CNC :

فصل اول: سیستم های ساخت و اتوماسیون

فصل دوم: کنترل عددی

فصل سوم: بررسی ساختمان مکانیکی ماشین های CNC

فصل چهارم: سیستم های کنترلی

فصل پنجم: برنامه نویسی ماشین های تراش فرز CNC

فصل ششم: برنامه نویسی فرز CNC

فرمت فایل: Pdf
تعداد صفحات: 182
حجم: 4.72 مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *