دانلود پاورپوینت تکنیک چیدمان فضا Space Syntax

تکنیک چیدمان فضا را می بایست در حوزه مطالعات فضا- ریخت شناسی دانست که از جنگ جهانی دوم در دانشگاه کمبریج و به اعتبار کارهای لسلی مارتین و لیونل مارچ به عنوان بنیانگذاران مرکز شکل شهری و مطالعات کاربری زمین رسمیت یافت. کانون توجه مارتین و مارچ بر روشن کردن مشخصه های بنیادین هندسه شهری استوار میبود. فرضهای واقع در مطالعات ایشان مشتمل بر وجود عناصر مکانی | که شکل شهری – مانند فضاها، مجراهای ترابری و مانند اینها را ایجاد می کنند و نیاز به کمی کردن این عناصر و نیز رابطه بین آنها می بود.

در واقع مطالعات فضا- ریخت شناسی را می بایست حاصل پای نهادن علوم اجتماعی به صحنه برنامه ریزی و طراحی به عنوان بخشی از روند گسترده تر ایجاد منافع در فعالیتهای میان رشته ای دانست که ماحصل نگرش سیستمی نیروهای نظامی در خلال جنگ جهانی دوم می باشد. در نتیجه نفوذ نوگرایی مدرنیسم» و رهیافت سیستمی در انگلستان، مکتبهای معماری در این کشور به دو گروه تقسیم گردیدند؛ یکی در بارتلت که در آنجا «لولین دیویس» رهیافتی میان رشته ای را برای طراحی پذیرفت و دیگری در دانشگاه آکسفورد که با کارهای مارتین و مارچ، بر فضا، شکل های شهری و کاربری متمرکز گردید

توجه: تمامی توضیحات متنی این فایل به صورت عکس کپچر شده می باشد.

فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 32
حجم: 11.60 مگابایت

55,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + بیست =