دانلود سمینار کارشناسی ارشد WSN و برنانه نویسی روی سیستم عامل Tiny OS


دانلود سمینار کارشناسی ارشد WSN و برنانه نویسی روی سیستم عامل Tiny OS

سیستم عامل Tiny OS

درس مباحث ویژه مقطع کارشناسی ارشد IT

Tiny OS WSN

فهرست مطالب

1.  مقدمه 1

2.  پیاده سازی 1

3.  نیازمندی ها 3

4.  عملکرد کلی Tiny OS 4

5.   مدل مولفه 6

6.  مدل اجرایی و همروندی 10

6-1   پیغام های فعال 11

7.   سخت افزار های پشتیبانی کننده 11

8.  کاربردها 12

Tiny OS– سیستم عاملی برتی شبکه های سنسور بی سیم

1

.  مقدمه

Tiny OS یک نرم افزار رایگان و منبع باز است که مبتنی بر مولفه بوده و به عنوان سیستم عامل در شبکه های سنسور بی سیم یا WSN استفاده می شود. Tiny OS  یک سیستم عامل توکار است که به زبان برنامه نویسی NESC و به صورت مجموعه ای از وظایف  و پردازش هایی است که با هم همکاری می کنند.

هدف این پروژه استفاده از Tiny OS  برای smart dust ها و Mote ها می باشد.

Smart dust/Mote سیستمی متشکل از تعداد زیادی سیستم های Micro Electro Mechanical یا MEMS ، مانند سنسورها، روباتها، یا تجهیزاتی است که می توانند مواردی چون نور ، دما ، نوسان ، مواد مغناطیسی یا مواد شیمیایی را آشکار نمایند. آنها معمولا در یک شبکه ی کامپیوتری به صورت بی سیم کار می کنند و برای انجام وظایفشان در یک محیط یا فضای خاص پخش و توزیع می شوند و معمولا از طریق تشخیص فرکانس رادیویی عمل حس کردن را انجام می دهند. بدون داشتن یک آنتن با اندازه ای بزرگتر، رنج تجهیزات ارتباطی smart dust های کوچک، از چند میلی متر اندازه گیری می شود و ممکن است در برابر امواج مایکرویو آسیب پذیر باشند. Tiny OS به عنوان یک پروژه ی تحقیقاتی بین دانشگاههای Berkley کالیفرنیا ، بخش تحقیقاتی Intel و Crossbow Technology آغاز شد و تا رسیدن به یک کنسرسیوم بین المللی رشد پیدا کرده است.

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 16
حجم: 7.81 مگابایت

سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =