دانلود اقدام پژوهی درس کار و فناوری پایه ششم ابتدایی

افزایش میزان فراگیری دانش اموزان در درس کار و فناوری پایه ششم ابتدایی

چکیده:

هدف این درس کارو فناوری آشنایی با دنیای کار وکسب بعضی از مهارتهاست. با توجه به این درس وآشنا شدن دانش آموزان با آن وگذراندن آن در دوره های بعدی تحصیلی وکشف استعداد های خود می توانند تصمیم بگیرندکه به دبیرستان بروند یا هنرستان و یاچه رشته ای را انتخاب کنند از انجا که استفاده از رایانه (کامپیوتر) در سن دانش آموزان ابتدایی اصولابه عنوان وسیله بازی می باشد نه یک ابزار کار لذا برآن شدیم تا با این وسیله که امروزه جز دانش روز بشری است وکسی که کار با آن واستفاده ازان را نمی داند بیسواد تلقی میشودمیزان یادگیری را در دانش آموزان افزایش دهم.

مقدمه

توصیف وضع موجود

یادگیری فرایندی است که به وسیله آن تغییرات نسبتا پایداری در توان رفتاری فرد در نتیجه تجربه رخ میدهد اینجانب ……. ……..شاغل در اموزش وپرورش شهرستان …….. ، حدود …… سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش را دارم. مدرسه کاری من در سال تحصیلی 94-93 آموزشگاه …………. واقع در شهرستان ………… بود در طی چند هفته ی اول که در کلاس حاضر شدم متوجه گردیدم که دانش اموزانم در درس کاروفن اوری ضعیف تر از سایر دروس هستند با توجه به وجود این مشکلات بر ان شدم تا میزان فراگیری را در دانش اموزانم تقویت کنم روزی در یک جلسه شرکت کردم ودر ضمن جلسه با همکاران درباره ی این مشکل صحبت کردم که متوجه شدم انها نیز با این مشکل روبه رو هستند سپس با همکاری یکی از معلمان پایه ششم تصمیم گرفتیم تا با تلاش و پیگیری در جهت رفع این مشکل بکوشیم و راه حل مناسبی برای این مشکل بیابیم به نظرمی رسد مسایلی تاثیر گذار است که ارائه درس واستفاده از این وسیله آموزشی (کامپیوتر) با مشکل روبرو شودوتدریس آن کمترعملی گردد. شاهد این مدعا خود کتاب کار فن آوری می باشد که استفاده عملی از رایانه را تایید می کندمتاسفانه در اکثر مدارس با عدم وجود این وسیله روبرو هستیم. مشکل دیگر اینکه قریب به اتفاق همکاران در روستاهادر صورت وجود رایانه به علت عدم اشنایی با کاربا آن قادر به ارائه تدریس موفق نیستند. ولذا دیده شده است که همکاران و دانش آموزان به کامپیوتر بعنوان یک وسیله بازی ویانهایتا دیدن یک فیلم یا سی دی آموزشی نگاه می کنند.

 

فهرست مطالب

چکیده:

مقدمه

توصیف وضع موجود

گردآوری اطلاعات وشواهد (1)

فن آوری واطلاعات چیست ؟

• هدف از ارائه این درس در این پایه ومقطع ابتدایی چیست ؟ •

پیشینه و یافته های علمی

تجزیه وتحلیل و تفسیر دادها

ارائه راه حل موقت روشها وراهکارهها

اجرای راه حل راه کار پیشنهادی(شواهد2)

اعتبارسنجی طرح

جمع بندی و نتیجه گیری

پیشنهادات

منابع

 

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 13
حجم: 99 کیلوبایت

69,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =