دانلود رایگان مقاله فرم های معماری در ایران


دانلود رایگان مقاله فرم های معماری در ایران

دانلود رایگان مقاله فرم های معماری در ایران

جامعه‌شناسی معماری، چگونگی تأثیر و تأثرپذیری فرم‌های معماری را از پدیده‌های فرهنگی ـ اجتماعی بررسی می‌کند. برای دریافت رابطهٔ علت و معلولی میان این‌ها می‌توانیم به‌عنوان نمونه نقش معماری را در شکل‌گیری شهر لاس‌وگاس بررسی کنیم. شهری که شاهد رشد بی‌مانندی در زمینهٔ شمار ساکنان (۴/۱ میلیون نفر) و گردش‌گران (۳۵ میلیون نفر سالانه) از سال ۱۹۹۰ بوده است.
بسیاری لاس‌وگاس را پست‌مدرن‌ترین شهر آمریکا قلمداد کرده‌اند. شهری که پیوسته در حال دگرگونی است و خود را هماهنگ با بازارهای جدید و متغیرهای فرهنگی بازآفرینی می‌کند. شهری که به شدت تکنولوژیکی است و ارتباط گسترده‌ئی با دیگر نقاط دارد و عمدتاً نمایانندهٔ جامعهٔ مجازی معاصر و رسانه‌های جمعی سطحی و فراگیری است که بر عواطف و عقل جمعی مردم غلبه دارند. (بودریار ۱۹۹۴) در زیر به ویژگی‌های پست‌مدرن لاس‌وگاس و نقش معماری در پیدایش این تصور پرداخته شده است.

۱) منظر

امروزه لاس‌وگاس هم‌چون بازاری با شکوه سرشار از فرم‌ها و ایده‌ها به‌نظر می‌آید. طوری‌که می‌توان هر لحظه در این شهر با تجربه‌های لذت‌بخش بسیاری روبه‌رو شد؛ سیمای شهر نیویورک، آثار به یادماندنی پاریس، گریزهای ناگهانی به ریو، جذابیت‌های بی‌مانند آسیا در ماندابی، اهرام و اسرار مصر باستان، سزارها، ملکه‌ها و گلادیاتورهای روم باستان، کشتی‌های غرق‌شده‌ٔ دزدان دریائی، خاطرات هالیوود قدیم و نبرد شوالیه‌های آرتورشاه.

فرمت فایل: Word
تعداد صفحات: 11
دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم: 26 کیلوبایت
هزینه دانلود: 10 صلوات برای سلامتی و ظهور آقا امام زمان (عج) و برای شادی روح حضرت فاطمه (س) و بخشش گناهانمون و شادی روح اموات ما و شما دوستان عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *