دانلود رایگان مقاله عمده ترین دلایل افت تحصیلی یا کاهش انگیزه به تحصیل

دانلود رایگان مقاله عمده ترین دلایل افت تحصیلی یا کاهش انگیزه به تحصیل

عمده ترین دلایل افت تحصیلی یا کاهش انگیزه به تحصیل

1 – عوامل فردی: شامل هوش، توجه و دقت، انگیزه و هیجانات و آشفتگی‌های عاطفی و نارسایی‌های جسمی.

2- عوامل خانوادگی: شامل روابط خانوادگی، فقر مالی و اقتصادی، فقر فرهنگی والدین، فقدان والدین یا والد.
3- علل آموزشی مدرسه: شامل شیوه تدریس معلم، برنامه درسی مدرسه، پیشداوری معلم، شرایط فیزیکی کلاس، ارزیابی‌های نادرست معلمان از عملکرد دانش‌آموزان، پایین بودن نسبت معلم دانش‌آموزان، کمبود معلم مجرب، آموزش‌دیده و علاقه‌مند به تدریس و تحت پوشش قرار نگرفتن دانش‌آموزان واجب‌التعلیم.
ارائه راهکارهای کاهش افت تحصیلی و افزایش انگیزه
افت تحصیلی موضوعی غیرقابل حل نیست، اما حل آن هم یک‌باره و ناگهانی و با شیوه‌های آنی میسر نیست. برای مقابله با این پدیده، به برنامه‌ریزی‌های درازمدت و زیربنایی احتیاج است که بر اساس واقعیت‌های اجتماعی باشند و ضمانت اجرایی به عنوان یکی از اصول برنامه‌ریزی آموزشی را داشته باشند.
الف: برنامه‌های درازمدت یا بنیادی: این برنامه‌ها تدابیر زیربنایی است که یک سیاست کلی را در نظام آموزشی می‌طلبد. برخی از جزئیات این روش‌ها عبارتند از:
1 – تجدیدنظر در نظام ارزشیابی.
2 – کاهش تعداد دانش‌آموزان هر کلاس.
3 – ارزیابی هوشی دانش‌آموزان قبل از دبستان.
4 – فراهم کردن امکانات آموزش و پرورش.

Download “عمده-ترین-دلایل-افت-تحصیلی.zip” عمده-ترین-دلایل-افت-تحصیلی.zip – 118 بار دانلود شده است – 23 کیلوبایتسعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.