دانلود بررسی رابطه بین تحلیل رفتگی شغلی با رضایت شغلی مدیران متوسطه شهر همدان


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

دانلود بررسی رابطه بین تحلیل رفتگی شغلی با رضایت شغلی مدیران متوسطه شهر همدان

فشارهای عصبی در کارکنان و مدیران سازمان باعث ایجاد بیماریهای روحی، جسمی و رفتاری گردیده و تأثیر بسزازی بر عملکرد آنان دارد . تحلیل رفتگی یک حالت خستگی و فرسودگی است که از کارسخت و بدون انگیزه و علاقه ناشی می شود . تحلیل رفتگی از این فشارهای عصبی یکی از پیامدهای اجتناب ناپذیر استرس شغلی است .

این مطالعه توصیفی از نوع همبستگی است نتایج پژوهش نشان داد که ۷/۱۳ درصد مدیران دارای تحلیل عاطفی متوسط و بالا و ۳/۲۵ درصد دارای مسخ شخصیت متوسط و بالا بوده اند . ۵/۵۰ درصد مدیران احساس عدم موفقیت فردی متوسط و بالا دارند میزان رضایت شغلی مدیران با میانگین ۶۰/۳ در حد خوبی است و کمترین میزان رضایت را از حقوق و مزایا دارند . نتایج همچنین نشان داد که بین تحلیل رفتگی و رضایت شغلی رابطه منفی وجود دارد . بین خرده مقیاس تحلیل عاطفی و رضایت شغلی رابطه منفی وجود دارد بین مسخ شخصیت و رضایت شغلی مدیران رابطه منفی وجود دارد بین فقدان موفقیت فردی و رضایت شغلی مدیران رابطه منفی وجود دارد

مقایسه نمرات تحلیل رفتگی مدیران مرد وزن تفاوت معنی داری را نشان نداد اما بین تحلیل رفتگی و سنوات خدمت مدیران رابطه مثبت مشاهده شد بین تحلیل رفتگی و رشته تحصیلی مدیران نیز رابطه معنی داری مشاهده نشد نتایج آنالیز رگرسیون خطی چندگانه نشان داد که مسخ شخصیت تأثیری در برآورد نمره رضایت شغلی نداشته و تحلیل عاطفی و فقدان موفقیت فردی به ترتیب بیشترین تأثیر را در پیش بینی رضایت شغلی دارند .

توجه: این فایل داری واتر مارک می باشد.

فرمت فایل:  Pdf
تعداد صفحات: 110
حجم: 4.90 مگابایت

OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =