دانلود پاورپوینت اشنایی با معماری معاصر – خانه شریفی ها


دانلود پاورپوینت اشنایی با معماری معاصر – خانه شریفی ها

مشخصات بنا:

طراح:دکتر علیرضا تغابنی           همکاران طراحی:روح الله رسولی.فریده اقا محمدی

مجری طرح:شرکت ایمن سازه فدک                  کارفرما:مژگان زارع.فرشاد شریفی

مدت اجرا:89-92                       تعداد طبقات:7 طبقه        متراژ:1630 متر مربع

محل استقرار بنا:تهران.دروس.خیابان صالحی.بن بست شریفی.پلاک3(منطقه3)

سخنان طراح:                            

دکتر علیرضا تغابنی:ما باید انعطاف پذیری را شروع میکردیم و به این فکر کردیم که ساختمان ها نماهای متغیری داشته باشند.ایده ساختمانی که هم درونگرا باشد هم برونگرا همچنین مطالعه اقلیم تابستانی شمال تهران(معتدل) و اقلیم زمستانی ان(سرد) ما را به سمت و سوی ان سوق داد که  چگونه میشود در زمستان حجمی بسته بدون تراس با پنجره هایی کوچک داشته باشیم و در تابستان حجمی شفاف و باز با تراس هایی وسیع و عمیق و پنجره هایی بزرگ .طرح معکب گردان با تغییری در حجم و فضای خانه نوعی معماری غیر قطعی به وجود می اورد که به خواسته های ما در زمستان و تابستان جواب مناسبی می داد.

ایده  طراح: 

دکتر تغابنی برای طراحی این خانه از معماری خانه های سنتی ایرانی و اتاق های تابستان نشین و زمستان نشین ایده و الهام گرفته است و به نشانه ارادت به عمارت های قدیمی ایران .این ساختمان خانه شریفی ها نام گرفت.

ویژگی ممتاز پروژه:                     

ویژگی ممتاز این پروژه اتاق های این خانه می باشد که قابلیت چرخش داشته است که هم باعث ایجاد فضا شده و تنوعی نیز در نما ساختمان ایجاد کرده که ان را نسبت

به ساختمان های دیگر متمایز می کند و هم ان را با فصل های متفاوت و اقلیم شمال تهران ساز گار می کند .با فشار دادن یک دکمه سه اتاق خارجی این خانه

(اتاق صبحانه. اتاق پذیرایی.اتاق کار) به سمت بیرون می چرخد و مشرف به خیابان میشود و امکان استفاده از نور و فضای تراس را به ساکنان میدهد.این اتاق ها از نمای بیرون شبیه جعبه های چوبی بوده و هر کدام بر روی پایه های چرخان استوار هستند.

در طول زمستان از هدر رفتن انرژی و حرارت جلوگیری کرده و در طول تابستان به تهویه هوای محیط کمک می کند.

 

فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 25
حجم: 9.24 مگابایت

سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *