دانلود مقاله آسیب شناسی سازه های بتنی


دانلود مقاله آسیب شناسی سازه های بتنی

مقدمه آسیب شناسی سازه های بتنی

بیش از یک قرن است که انسان از بتن در اجرای سازه ها استفاده می کند. هر چند که این ماده نیز مانند سایر مصالح ساختمانی ساخته دست بشر دارای مزایا و معایبی می باشد ولی شاید به دلیل داشتن مقاومت فشاری مناسب ، قابلیت تشکل دادن به آن با قالب های مختلف ، مقاومت خوب در برابر رطوبت و آب و ….. و شاید ارزان بودن و در دسترس بود مصالح مورد استفاده در ساخت آن بجر سیمان {۱} یکی از دلایل اصلی مورد اقبال قرار گرفتن آن توسط کارفرمایان و مهندسین باشند.

اما متأسفانه با توجه به عدم پیشرفت همزمان روش های اجرایی ساخت این نوع سازه ها مطابق با دانش تئوری موجود دانشگاهی و نبود نیروهای ماهر و ابزار و ماشین آلات مناسب و از همه مهملر دخالت افراد غیر متخصص و فاقد مسئولیت در قالب کارفرما و یا سازنده در اجرای این پروژه ها (با توجه به باور غلط کفایت باربری عضو به صرف داشتن میلگرد و بتن) شاهد ساخت ساختمان های با کیفیت نامطلوب در سطح کشور و استان می باشیم. لذا با توجه به اهمیت شناخت ایرادات رایج و ارائه راه حل جهت رفع آنها در اینگونه سازه ها گروه کنترل و نظارت اداره کل راه و شهرسازی اقدام به بازدیدهای متعدد از پروژه های مختلف بسی در سطح استان و شناسائی و ریشه یابی علل بروز ایرادات اجرایی در این گونه سازه ها نمود که مقاله حاضر گوشه ای از این تلاش ها می باشد.

در این نوشتار از برخی مراجع و منابع معتبر استفاده شده است که به لحاظ امانت و بیان صحیح مطالب عیدا قسمت هایی از منن آنها ذکر گردیده است. تهیه و مطالعه این کتاب ها قطعا لازم جهت طراحی و یا نظارت سازه های بلی ضروری می باشد. با توجه به استفاده گسترده از بلوک های پلی استایرن غیر استاندارد در ساخت و ساز کنونی استان و اهمیت اشاره به معضلاتی که این مصالح برای ساختمان ها خصوصا ساختمان های مالی می تواند ایجاد می نماید، در ابتدا به بحث بلوک های پلی استایرن پرداخته می شود.

توجه: این فایل داری واتر مارک می باشد.
فرمت فایل:  Pdf
تعداد صفحات: 11
حجم: 1.47 مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *