مدت رفع عیب از کارهای ناتمام پس از خاتمه پیمان و نکات آن و نمونه گواهی رفع نقص از دیدگاه حقوق مهندسی


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

مدت رفع عیب از کارهای ناتمام پس از خاتمه پیمان و نکات آن و نمونه گواهی رفع نقص از دیدگاه حقوق مهندسی

مدت رفع عیب از کارهای ناتمام پس از خاتمه پیمان

  • مطابق بند الف ماده 48 شرایط عمومی پیمان کارفرما آن قسمت از کارها را که ناتمام است طبق مقررات درج شده در ماده 41 تحویل قطعی و آن قسمت را که پایان یافته است.
  • طبق مقررات درج در ماده 41 تحویل قطعی و آن قسمت را که پایان یافته است طبق مقررات تعیین شده در ماده 39 تحویل موقت می گیرد. اگر معایبی در مورد کارهای ناتمام مشاهده شود ، پیمانکار مکلف است به هزینه خود در مدت مناسبی که با توافق کارفرما تعیین می شود ، رفع عیب نمای و سپس تحویل قطعی دهد.
  • در صورتی که پیمانکار در مهلت مقرر رفع نقص نکند، کارفرما طبق بند د ماده 32 اقدام به رفع نقص می نماید.


نکات کلیدی رفع نقص پس از خاتمه پیمان

  • هرگاه پیمانکار پس از ابلاغ دستور کارفرما مبنی بر رفع عیب و نقص کارها , طی مدت معقولی نسبت به رفع عیوب اقدام نکند , و یا در عمل نتواند عیوب را به نحوی صحیح رفع کند , کارفرما می تواند رأساً اقدام به رفع عیب نماید . در این صورت , پیمانکار موظف است ماشین آلات ساختمانی , مصالح و تجهیزات موجود در انبارهای خود را در اختیار کارفرما بگذارد . هزینه های انجام شده به وسیله کارفرما , با احتساب نیروهای غیرمستقیم و بالاسری های مربوط , به حساب بدهکاری پیمانکار منظور می شود .

دوره مسئولیت رفع نقص

دوره زمانی تعیین شده , که طی آن پیمانکار مسئول رفع هر نوع عیب و نقص در کارهایی است که در تعهد پیمانکار است.


گواهی رفع نقص

  • عبارت از گواهی تأیید رفع نواقص احتمالی موجود در کارها به هنگام تحویل موقت است  صادر می شود.
  •  پیمانکار , موظف است پس از انجام اصلاحات و یا تعویض و جایگزینی های لازم برای رفع عیب و نقص , آزمایش های لازم را برای حصول اطمینان از رفع عیب و اخذ تأیید کارفرما , به هزینه خود انجام دهد.

نمونه گواهی رفع نقص

باسمه تعالی

گواهی رفع نقص
بر اساس شماره مورخ پیمانکار / شرکت                            در مورد نواقص پروژه              موضوع قرارداد شماره مورخ امضاء کنندگان  زیر از پروژه مذکور در تاریخ              بازید و چون  نواقص مندرج در صورتجلسهتحویل موقت مورخه              کاملا رفع گردیده دوره تضمین از این تاریخ شروع می گردد.
ناظر ابنیه :
ناظر تاسیسات :
سرپرست تاسیسات :
نماینده کارفرما:


OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =