دانلود ترجمه مقاله سمینار مباحث ویژه تحمل پذیری خطا و حملات در شبکه های پیچیده


چکیده:

سیستم های ارتباطی/حمل و نقل اغلب در معرض حمله و خرابی هستند.در این جا ما سیستم های شبکه ای را نشان می دهیم و ما توانایی مقاومت در مقابل حمله ها به تفکیک گروهی از نودها که به صورت تصادفی انتخاب شده اند می پردازیم(انتخاب بر اساس درجه و بارگذاری).ما دو توپولوژی شبکه متفاوت را مدنظر قرار می دهیم و مقایسه میکنیم.گراف تصادفی Erdos-Renyi و شبکه مقیاس آزاد باراباسی آلبرت.ما همچنان به صورت خلاصه یک مدل پویا که جدیدا پیشنهاد شده برای گرفتن یک اکانت و توزیع مجدد دینامیکی بارگذاری بعد از خرابی اولیه یک نود تنها در شبکه را مورد بحث قرار می دهیم.

 

1)مقدمه:

بسیاری از سیستم های ارتباطی /حمل و نقل در جهان واقعی می توانند به صورت شبکه های پیچیده نمایش داده شود که نود ها مولفه های سیستم هستند و لبه ها راه های ارتباطی برای رد و بدل کردن اطلاعات هستند. برای نقل وقول چند مثال: در اینترنت نودها روترها هستند و لبه ها(کمان ها) کابلهای متصل کننده هستند که روتر ها را به هم متصل میکند.در شبکه های برق ،نودها پست ها هستند(ژنراتورها و ایستگاه هی توزیع فرعی)و لبه ها خطوط انتقال هستند.در یک سیستم خیابانهای شهر،گذرگاه ها ،نود ها هستند و خیابن ها لبه ها هستند و در سیستم های انتقال در مقیاس بزرگ،شهر ها نودها هستند و لبه ها بزرگراه ها یا خطوط هوایی هستند که شهرها را به هم متصل میکنند.در چند سال گذشته دسترسی به پایگاه داده های بزرگ فن آوری و همچنین شبکه های بیواوژیکی را ممکن ساخته است یک سری از مطالعات تجربی برای توصیف خواص اتصال از چنین شبکه هایی انجام شده است.

 

یکی از مهمترین و غیر منتظره ترین نتایج موجود در متون این است که تکنولوژی شبکه هایی از قبیل شبکه جهانی وب،اینترنت،شبکه های ارتباطی هواپیمایی و بعضی از سیستم های زمینی مانند شبکه های متابولیسم و شبکه های پروتئین از شبکه های تصادفی متفاوت هستند و تمام مشخصات مشابه توزیع سطح ها power-law را دارند.
p(k) ̰ k͞ y و توان y  در رنج 2 تا 3 هستند.درجه هر نود تعداد همسایه های اول آن نود است (تعداد لبه های در مجاورت هر نود) و یکی از شایع ترین اقدامات استفاده شده از گره های مرکزی است.درجه توزیع مجموع از درجه نودهاست.شبکه هایی با درجه توزیع power-law شبکه های scale-free  )مقیاس آزاد)نامیده می­شوند و خیلی ناهمگون هستند.

 

Error and attacktolerance of complex networks
Paolo Crucittia;, Vito Latorab, Massimo Marchioric;d,
Andrea Rapisarda
b
aScuola Superiore di Catania, Via S. Paolo 73, 95123 Catania, Italy
bDipartimento di Fisica e Astronomia, Universita di Catania, and INFN sezione di Catania, ”
Corso Italia 57, 95129 Catania, Italy
cW3C and Laboratory for Computer Science, Massachusetts Institute of Technology, USA
dDipartimento di Informatica, Universita di Venezia, Italy ”
Abstract
Communication/transportation systems are often subjected to failures and attacks. Here we
represent such systems as networks and we study their ability to resist failures (attacks) simulated
as the breakdown of
a group of nodes of the networkchosen at random (chosen accordingly to
degree or load). We consider and compare the results for two di/erent networktopologies: the
Erd1 os–R2 enyi random graph and the Barab2 asi–Albert scale-free network. We also discuss brie5y
a dynamical model recently proposed to take into account the dynamical redistribution of loads
after the initial damage of
a single node of the network.
c 2004 Elsevier B.V. All rights reserved.
PACS: 89.75.k; 89.75.Fb; 05.90.+m
Keywords: Structure of complex networks; Scale-free networks

این فایل ورد ترجمه در 9 صفحه + 16 صفحه فایل پاورپوینت مخصوص کنفرانس و فایل اصلی لاتین pdf مقاله در 7 صفحه به خدمتتون ارائه میشود.


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سه =