دانلود گزارش کاراموزی کارخانه تن ماهی پونل

پروژه بنده در مورد کارخانه تن ماهی پونل می باشد . که واقع در استان گیلان ،30 کیلومتری شهرستان انزلی شهری به نام پونل می باشد .

شرکت پونل یکی از هفت شرکت زنجیره ای pounel group است که فعالیت خود را از سال 68 آغاز کرده و در ابتدا با پرورش شاه میگو و سپس با تولید کنسرو خوراک ، کنسرو ماهی در روغن زیتون ، کنسرو رژیمی ، کنسرو ماهی در روغن آفتابگردان ، fastfood ، صادرات شاه میگو به کشورهای آلمان – هلند – امریکا و سایر کشورهای مجاور مشغول به فعالیت است .

البته هم اکنون نیز گروه R&D ( تحقیق و توسعه ) در حال مطالعه طراحی جدید است که بزودی تولید سوسیس و کالباس پونل نیز آغاز شود .

تعداد پرسنل شاغل در کل کارخانه در ابتدای تولید یعنی در سال 68 بیست نفر بود ، اما در حال حاضر تعداد پرسنل 120 نفر می باشد . که تعداد 40 نفر از این افراد دارای مدرک کارشناسی و کارشناس اعم از فنی و اداری و آزمایشگاه و غیره می باشد . و 20 نفر دیگر از این افراد دارای مدرک فوق دیپلم که در تولید و انبار داری و قسمت فروش مشغول به کار می باشند و 60 نفر دیگر این افراد نیز دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم می باشند که کارگران واحدهای مختلف محسوب می شوند و کلاً 80 نفر از این افراد در بخش تولید فعالیت می کنند که متوسط سابقه کارشناس 10 سال و متوسط سابقه کاگران در حدود 15 سال می باشد .

اطلاعات فنی کارخانه

  1. ظرفیت سردخانه زیر صفر ،60تن می باشد .
  2. ظرفیت دیگهای بخار        2 عدد دیگ 3 تنی Fire tube

1 عدد دیگ 2 تنی Fire tube می باشد .

3- چهار عدد دستگاه لینگر در بندی کنسرو وجود دارد .

4- ماکزیمم توان دربندی هر دستگاه در یک دقیقه 50 عدد قوطی می باشد.

5- قدرت برق این کارخانه 250 کیلو وات می باشد .

6- تعداد پرسنل شاغل در کل کارخانه 120 نفر می باشد که تفکیک این نیروها در هرواحد به صورت زیر می باشد :

در قسمت تولید 80 نفر – نگهبانی 8 نفر – اداری 12 نفر – فنی 12 نفر – و قسمت انبار نیز 8 نفر مشغول به کار می باشند .

7- یک شیفت در روز در حال تولید می باشند که هر شیفت کاری 8 ساعت می باشد.

8- تعداد تولید روزانه30000 قوطی در روز است ولی ظرفیت اسمی تولید کارخانه 50000 قوطی است .

9- مصرف ماهی ورودی به کارخانه نیز 15 تن در هر روز می باشد .

توضیح کامل روند تولید

ابتدا ماهی خام در ورودی سالن تولید شماره 1 ( که در تصویر layout کارخانه مشخص شده است ) توسط دستگاه های برش A قطعه بندی می شود و سپس در مرحله بعد در اتاق پخت اولیه شماره 2 توسط فشار بخار اتاقهای استیل پخت قسمت b پخته می شوند.

ماهی پخته شده در مرحلهبعد وارد سالن اصلی تولید 6 شده و پس از آن توسط دستگاه های پرکن وارد قوطی می شوند و پس از انتقال در 1 و 2 line با نوار نقاله به سمت دستگاه نمک ریز و روغن ریز رفته و مواد لازم داخل قوطی ریخته می شوند و در ادامه قوطی محتوی ماهی با نمک و روغن به سمت تونل اگز است رفته تاکل هوای موجود در داخل قوطی تبخیر و استریل اولیه انجام گیرد .

در انتهای خط تولید دستگاه در بندی قوطی ها را در بندی نموده و کار تولید تمام می شود . البته به منظور ماندگاری قوطی کنسرو برای 2 سال باید قوطی حاصل از دستگاه دربندی در دستگاه اتوکلاو ( که در قسمت G می باشد . ) و تحت فشار bar 1/1 و دمای 120 درجه قرار می گیرد . تا به اصطلاح استریل نهایی انجام گیرد حال قوطی کنسرو آماده ارائه به بازار مصرف می باشد . البته محاسبه cold point یا مرکز محتویات قوطی و معروف به نقطه سرد و تنظیمات دستگاههای خط تولید محاسبات دیگری دارد که مختص رشته مکانیک بوده و از توضیح آن خودداری می شود .

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 16
حجم: 142 کیلوبایت

19,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.