دانلود پاورپوینت روشهای انتگرال‌گیری عددی همراه با کدهای R


دانلود پاورپوینت روشهای انتگرال‌گیری عددی همراه با کدهای R

دانلود پاورپوینت روشهای انتگرال‌گیری عددی همراه با کدهای R

مقدمه

در حساب دیفرانسیل وانتگرال با روشهای انتگرال گیری جزء به جزء؛ تغییر متغیر وتجزیه کسرهای گویا آشنا شده ایم که به کمک آنها بسیاری از انتگرالها محاسبه می شوند اما انتگرالهای زیادی یافت می شوند که محاسبه آنها با روشهای مذکور امکان پذیر نیست .نمونه های زیر را ببینید :

فرمولها….

برای محاسبه این گونه انتگرالها روشهای عددی یا تقریبی مورد استفاده قرار میگیرد.

یکی از ابزار های مهم در محاسبه انتگرالهای نا معین ومعین استفاده از بسط تیلور انتگرالده می باشد .

—در تقریب انتگرالها از هر چندجمله ای درونیاب متناظر ویا هر نوع تقریبی برای انتگرالده میتوان بهره گرفت. آنچه متداول است آن است که فاصله انتگرال گیری را به چندین زیر فاصله تبدیل کنیم آنگاه تقریب انتگرال را برای هر یک از زیر فاصله ها یافته واین تقریبات را با هم جمع کنیم همچنین برای تخمین خطای کل نیز با جمع خطای انتگرال گیری درهرزیرفاصله اقدام خواهیم نمود . این زیر فاصله ها همگی یا‌ به دو زیرفاصله تقسیم می شوند یا بیشتر.

—سه نوع دستور برای تقریب مساحت سطح محصور در زیر بیان شده اند.

 

شامل انواع روشهای انتگرال گیری عددی از جمله انتگرال گیری ذوزنقه‌ای و کد Rآن همراه با مثال حل شده،انتگرال گیری سیمپسون و کد Rآن همراه با مثال حل شده،انتگرال گیری گوس هرمیت و کد Rآن همراه با مثال حل شده، و… می‌باشد. اسلایدها همراه با شکل و توضیحات کامل ارائه شده‌اند. مثالها به طور کامل حل شده و هیچ ابهامی در آنها وجود ندارد.

 

فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 35
حجم: 963 کیلوبایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *