دانلود پاورپوینت حمل و نقل شهری مادرید

دانلود پاورپوینت حمل و نقل شهری مادرید

دانلود پاورپوینت حمل و نقل شهری مادرید

  • کشور پادشاهی اسپانیا با مساحت 505،955 کیلومتر مربع، پنجاه و دومین کشور جهان و دومین کشور اتحادیه اروپائی بعد از فرانسه به لحاظ مساحت به شمار می آید.
  • پایتخت اسپانیا: شهر مادرید،
  • زبان رسمی این کشور: اسپانیائی
  • شهرهای مهم: بارسلون، سویا، مالاگا، گرانادا، ثاراکوثا، تولدو، سان سبستیان ، سگویا، والنسیا و بیلبائو.
  • بر اساس قانون اساسی اسپانیا هیچ مذهبی دین رسمی این کشور نمی باشد ولی آزادی مذهبی تا حدودی که نظم اجتماعی شناخته شده در این قانون را به خطر نیاندازد تضمین گردیده است و این درحالی است که بیش از 96% از مردم آن کاتولیک هستند.
  • مادرید دارای مناطق توریستی فراوان وسواحل زیبایی می باشد
  • این کشور در کناره های دریای کانتا بریا (در شمال (اقیانوس اطلس (در غرب) و دریای مدیترانه (در شرق و جنوب) مجموعا 5755  کیلومتر مربع ساحل دارد.
  • آب و هوا در شمال اسپانیا معتدل بوده و بخش های مرکزی جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد.
  • اسپانیا با 40 میلیون نفر، پنجاه و ششمین کشور جهان و پنجمین کشور اتحادیه اروپائی از لحاظ جمعیت به شمار میرود.
  • این کشور به موجب قانون اساسی به 17 ایالت خود مختار تقسیم می شود. هریک از ایالت های هفده گانه مذکور دارای مجلس ایالتی و دولت محلی می باشند.

مترو

پایتخت اسپانیا ظرف چهار سال متروی خود را که سومین متروی بزرگ جهان به شمارمی‌رود، نوسازی کرد تا به راحت‌ترین و ارزانترین سیستم حمل و نقل شهری تبدیل شود.
طرح نوسازی که از سال ‪ ۲۰۰۳میلادی آغاز شد، طی چهارسال ‪ ۳۴ایستگاه جدید و ‪ ۴۳/۷کیلومتر به خط مترو مادرید افزوده است. متروی مادرید در حال حاضر دارای ‪ 17خط و ‪ ۳۱۶ایستگاه در مسیری به طول ‪ ۳۱۷کیلومتر است و پس از متروهای نیویورک و لندن، بزرگترین خط متروی جهان به شمار می‌رود. طرح نوسازی چهار ساله علاوه بر آنکه ایستگاههای جدید و مدرن به سیستم حمل و نقل شهری مادرید افزود، نوسازی ایستگاههای قدیمی و استفاده از قطارهای جدید را نیز در بر می‌گرفت.

شرکت متروی مادرید در این طرح، راه‌اندازی سه خط “مترو سبک” را نیز گنجانده است که بر پایه آن، تا پایان امسال ‪ ۲۷/۸کیلومتر راه به همراه ‪۴۶ ایستگاه جدید به آن افزوده خواهد شد.
مادرید اولین خط حمل و نقل زیرزمینی داخل شهری خود را در ‪ ۱۹۱۹میلادی افتتاح کرد و اکنون متروی آن، راحت‌ترین وسیله عمومی تردد در آن است.
طبق آماری که از سوی شرکت متروی پایتخت اسپانیا منتشر شده است، در سال ‪ ۲۰۰۴میلادی این وسیله نقلیه ‪ ۶۱۵میلیون، سال ‪ ۲۰۰۵تعداد ‪ ۶۴۴میلیون و سال سال ‪ ۲۰۰۶میلادی ‪ ۶۵۷میلیون نفر مسافر جابجا کرده است

طراحی خط متروی مادرید به شکلی صورت گرفته است که امکان ارتباط آن را با قطارهای حومه که به آن، “سرکانیاس” گفته می‌شود، ایجاد می‌کند.
قطارهای سرکانیاس هم از درون پایتخت عبور می‌کنند و هم مادرید را به شهرهای دیگر مرتبط می‌سازند. به این ترتیب، یک استفاده‌کننده از سیستم حمل و نقل مترو لازم نیست برای سوار شدن به این قطارها از ایستگاه خارج شود.
علاوه بر آن، فرودگاه پایتخت اسپانیا نیز به مترو متصل است و مسافر می‌تواند از همان داخل فرودگاه با پرداخت عوارض یک یورویی، بلیط مترو را تهیه کند و در سریعترین زمان، خود را به تمام نقاط پایتخت برساند.
به همین دلیل، خط ‪ ۸مترو مادرید که به خط فرودگاه نیز شهرت دارد در ابتدای مسیر خود امکان تحویل چمدانهای مسافران را در درون شهر فراهم کرده است.
مسافری که می‌خواهد از فرودگاه پرواز کند می‌تواند چمدان خود را در این ایستگاه مرکزی شهر مادرید به شرکت هواپیمایی تحویل می‌دهد تا لازم نباشد بار خود را در مسیر مترو همراه ببرد.
علاوه بر آن، در تمام مسیر این خط، صفحه نمایش اعلام زمان پروازها نصب شده است تا مسافران را در جریان آخرین وضعیت حرکت هواپیماها و زمان و مکان ورود و خروج آنها قرار دهد.

 

فهرست
حمل ونقل شهری مادرید
تاریخچه شهر مادرید و اطلاعاتی در مورد این شهر
تقسیم بندی مودهای حمل و نقلی مادرید
مترو
اتوبوس
تاکسی
اتومبیل اجاره ای
دوچرخه
پیاده روی ، معابر و روشنایی معابر
جابجایی توریست
مرکز کنترل ترافیک
بزرگراه های مادرید و علائم راهنمایی و رانندگی این شهر
نتیجه گیری

 

فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 78
حجم: 15.5 مگابایت

35,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.