چگونه بفهمیم ژورنال isi هستش؟

باید مطمئن شید که این ژورنال در سایت تامسون رویترز ایندکس شده

بررسی ایندکس بودن ژورنال در سایت ISI

برای بررسی نمایه بودن مجله در لیست ISI THOMSON REUTERS شما باید نخست وارد سایت تامسون شده و سپس به بخش Master Journal List مراجعه کنید. در این بخش شما می توانید از به سه روش وارد کردن ISSN ، نام ژورنال یا مخفف آن، مجله مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید. در وارد کردن ISSN حتما به فرمت اعلام شده دقت کنید. برای مثال ISSN حتما بدون فاصله و با خط تیره (۵۶۷۸-۱۲۳۴) نوشته شود. برای اسم ژورنال و یا مخفف آن نیز از حروف بزرگ استفاده شود مانند JOURNAL OF CELL TRANSPLANTATION or JOURNAL بعد از ثبت یکی از موارد(ترجیحا ISSN توصیه می شود) از منوی باز شونده پایین کار نوع ورودی را مشخص کنید. توجه کنید اگر شما در کادر ورودی ISSN وارد کرده باشید ولی در منو باز شونده Full Journal Title انتخاب کرده باشید نتایج برای شما بازیابی نخواهد شد لذا حتما نوع ورودی را مشخص کرده و سپس بر روی گزینه جستجو کلیک کنید.

اگر نتیجه جستجو اسم و مشخصات ژورنال از پایگاه تامسون بازیابی شد( مانند نمونه زیر) پس ژورنال در لیست ISI ایندکس می باشد.

JOURNAL OF APPLIED PSYCHOLOGY Bimonthly ISSN: 0021-9010 AMER PSYCHOLOGICAL ASSOC, 750 FIRST ST NE, WASHINGTON, USA, DC, 20002-4242

Coverage

در غیر این صورت ژورنال در لیست تامسون آی اس آی ایندکس نمی باشد.

توجه کنید که این پایگاه فقط ایندکس بودن ژورنال در لیست ای اس ای را بیان می کند و شما برای بررسی ایمپکت فاکتور مجلات باید به سایت SJR مراجعه کنید.

علاوه بر اینکه شما باید در تامسون رویترز چک کنید ژورنال مورد نظرتون اونجا ایندکس شده باشه

باید لیست سیاه دانشگاه ازاد و وزارت علوم را هم چک کنید که ژورنال مورد نظر در این لیستا نباشه

امروز سعی می کنیم اخرین لیست سیاه وزرات علوم و دانشگاه ازادو در کانال قرار بدیم،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.