دانلود تحقیق سودمندی صورتهای مالی در تعیین ریسک و بازده در حسابداری


چکیده:

سرمایه‌گذاری نقش تعیین ‌کننده‌ای در رشد اقتصادی دارد. یکی از اهداف اساسی کشورها، دستیابی به رشد اقتصادی و توسعه ی پایدار می‌باشد. در ادبیات اقتصادی، سرمایه به منزله ی رگ حیات یک نظام اقتصادی تلقی ‌شده، و بر تشکیل آن به عنوان مهمترین عامل تعیین کننده ی رشد و توسعه اقتصادی تأکید فراوان شده‌ است. با توجه به نقش و اهمیت بورس اوراق بهادار در بازار مالی، بررسی عملکرد آن و تجزیه و تحلیل عوامل کلیدی موثر بر سرمایه گذاری در اوراق بهادار از نظر تئوریک و کاربردی  می‌تواند مسایل مبهم بسیاری را برای سرمایه گذاران و تحلیل‌گران بازار سرمایه روشن کند، از طرفی با توجه به اینکه مهمترین فاکتورهای تعیین کننده در سرمایه گذاری، ریسک وبازده سرمایه گذاری ها و شناخت عوامل اثر گذار برآنهاست، لذا آشنایی با مفاهیم  ریسک و بازده، و رابطه آنها با هم، ضمن شناخت مهمترین منابع ریسک سرمایه گذاری، معیارهای سنجش ریسک وآگاهی نسبت به سازوکار قیمت گذاری (ارزشیابی) دارایی ها، می تواند تاثیر معنی داری بر آگاهی سرمایه گذاران و تحلیلگران و فعالان بازار سرمایه داشته باشد. این نوشتار ضمن پرداختن به این مباحث، با  تحلیل جامعی از نقش سرمایه گذاری و جایگاه  بورس اوراق بهادار و ریسک و بازده دارایی ها، به بررسی رابطه ی اطلاعات حسابداری و نسبتهای مالی شرکتها با میزان ریسک و بازده آنها،خواهد پرداخت. همچنین در پایان ضمن معرفی  اجمالی تعدادی از نظریه های مدرن  سرمایه گذاری در باب قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای به معرفی و تشریح یکی از مهمترین و کاربردی ترین آن ها می پردازد.

 

کلید واژه: بازار سرمایه، سرمایه گذاری مالی،اطلاعات حسابداری، ریسک و بازده سرمایه گذاری، سنجه های ریسک، نظریه های نوین مالی

فهرست

1. پیشگفتار: 1

2. مفهوم سرمایه گذاری مالی : 1

3. چرا افراد اقدام به سرمایه گذاری می کنند ؟ 2

4. بازار سرمایه و نقش وجایگاه بورس در آن: 2

5. مفاهیم ریسک و بازده مالی : 4

6. طبقه بندی انواع ریسک: 5

6-1- ریسک هایی که بیانگر ویژگی های درونی شرکت ها است: 5

6-2-  ریسک های خارج از شرکت که روی بازدهی سرمایه اثر می گذارند: 7

7.  معیارهای سنجش ریسک: 8

8.  ارتباط بین ریسک وبازده  مجموعه ی اوراق بهادار: 8

9-  نظریه های نوین سرمایه گذاری: 9

9-1-  مدل قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای (CAPM) 10

10.  استفاده از صورتهای مالی واطلاعات حسابداری شرکتها، در تعین میزان ریسک  وبازده آنها: 12

جمع بندی و نتیجه گیری: 14

فهرست منابع علمی مورد استفاده: 15

 

این فایل ورد در 19 صفحه به خدمتتون ارئه میشود.


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =