or
فایـلهـا و مـقـالات رایـگـان سـایـت:

دانلود پاورپوینت میدان پوتسدامر برلین

آدرس کوتاه این مطلب: http://saeedsun.ir/blog/?p=102183

دانلود پاورپوینت میدان پوتسدامر برلین

تاریخچه ی میدان

این میدان در ابتدا و در قبل از جنگ،شلوغترین گذر در اروپا بود.در دوران جنگ به طور کامل ویران شد و در سال 1998میدان جدید پوتسدامر همراه با ساختمان های مدرن،به طور رسمی بازگشایی شد.در طول دهه های 20 و 30 میدان پوتسدامر،از سرزنده ترین میدان های اروپا بود.این میدان در این دوران مرکز ارشد حمل و نقل عمومی ویک محدوده ی سرگرمی معروف به حساب می آمد.این ناحیه تعداد زیادی بار،کافه و سینما را شامل می شد.همه ی این ها به یک پایان ناگهانی در سال 1943ختم می شود.وقتی که پوتسدامر پلاتز بر اثر بمباران های متحدین ویران شدو به یک ناحیه ی متروک تبدیل شد.

بعد از تخریب دیوار برلین تصمیم گرفته شد که تمام ناحیه بازسازی شود(480.000متر مربع).ساخت و ساز در سال 1994 شروع شد وبرای سال ها پوتسدامر پلاتز به بزرگترین مکان ساخت وساز در اروپا تبدیل شد.

طرح های ارائه شده

با فروریختن دیوار در 1989،‌ فکر باززنده سازی میدان به عنوان مرکزیت جدید شهری در پیرامون آن شکل گرفت. پس از برگزاری چندین مسابقه طی سالهای 1991 و 1992 برای طرح و برنامه فضایی به همراه آماده سازی و اجرای زیر ساختهای شهری و با در نظر داشتن امکان ارتباط آسان و سریع پوتسدامر پلاتز با کل شهر مورد بهره برداری قرارگرفت.

اساس  ذهنیت سیاستمداران بر پایه زنده و پویا کردن مرکزیتی تاریخی و رشد و توسعه زندگی در آن بواسطه ساخت خانه های مسکونی، ساختمانهایی همگانی و شهری نظیر فروشگاهها، دفاتر، موسسات قرار داشت.
بدین ترتیب از ابتدای برنامه ریزی برای پوتسدامرپلاتز، طرح بر پایه ی احیای هویت تاریخی مکان در یک بافت شهری و ایجاد فضای زندگی در غالبی شهری با امکانات فضایی کار و تفریح و گذران اوقات فراغت و … و دسترسی مناسب به نیازمندیهای ساکنان این مرکزیت قرار داده شده بود.

 

 فهرست

تاریخچه ی میدان

طرح های ارائه شده

ساختمان های مهم

نحوه ی جای گیری عناصر در فضا

Sony center

Daimler city

Potsdamer platz arkaden

DEBIS HUAS

Philharmonic hall

Musical theater

Weinhaus huth

میزان موفقیت طرح

نکات منفی طرح

نظر شخصی

منابع

 

فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 20
حجم: 6.79 مگابایت

25,000 ریال – خرید


اطمینان به اصالت سایت / راهنمای خرید/ کد تخفیف / گزارش مشکل در خرید/ تبلیغات در سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.