دانلود پاورپوینت تاریخچه مبلمان یونان و مصر باستان

دانلود پاورپوینت تاریخچه مبلمان یونان و مصر باستان

آنچه از مدارک و اسناد تاریخی کم دوره یونان بدست می آید، در جوامع ابتدائی یونان، مبلمان مانند مصر تنها جنبه کاربردی یا تشریفاتی نداشته، بلکه هر دو جنبه مدنظر بوده است. در این زمینه کشفیات باستان شناسی کاخ نوسوس درجزیرهکرت و تمدن میسن، از اهمیت  ویژه ای برخوردار است، زیرا که مبلمان در متن فضا، درسرایی که شاه سخنرانی می کرد  و نیمکت های سنگی وزیران و مشاوران در سوی دیگر فضا قرار داشت، دیده می شود.

در واقع گستره مبلمان یونان و نوع آن، مشابه نمونه های مصری آن شامل صندلی، میز، چهارپایه، صندوق به استناد منابع  مطالعاتی، نقاشی روی گلدان ها، مجسمه ها طی کشفیات باستان شناسی و مدل های بازسازی شده اواخر قرن هجدهم و  اوایل قرن نوزدهم در آتن است.صندلی یونانی را می توان به دو نوع اساسی تقسیم کرد: نوع اول، تخت سنگی یا جایگاه افتخار وشکوه که از نمونه های اولیه آن در مصر و بین النهرینایده گرفته است.این نوع صندلی در مجسمه های مذهبی  خدایان در معابد و در موارد نادر در خانه های طبقه مرفع جامعه یونانی دیده میشود. همچنین تصاویر روی گلدانهای سفالی بدست آمده از تمدن یونان که بیانگر زندگی روزمره یونانی است و یکی از آنها نیز در فهرست متعلقات السیبیاد ذکر شده است.

این فایل پاورپوینت در 25 صفحه به خدمتتون ارئه میشود.

31,000 ریال – Download


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.