بررسی فراوانی افسردگی در بیماران مبتلا به دیس پپسی

بررسی فراوانی افسردگی در بیماران مبتلا به دیس پپسی مراجعه کننده به درمانگاه گوارش بیمارستان حضرت رسول (ص) طی 3 ماه دوم سال 1383

چکیده:

دیس پپسی یکی از علل رایج مراجعه بیماران به درمانگاههای عمومی بوده و برای آن اتیولوژیهای مختلفی درنظر گرفته می شود. دیس پپسی به طور کلی به دو گروه بدون زخم و با زخم تقسیم می شود که یکی از اتیولوژیهای مطرح در نوع بدون زخم اختلالات روانی است و بدلیل افزایش این اختلالات در سطح جوامع بر آن شدیم که به بررسی ارتباط این دو بپردازیم.

روش تحقیق

106 بیمار که به علایم دیس پپسی به درمانگاه مراجعه و در مراحل اولیه و در مراحل اولیه علت خاصی برای آنها یافت نشد، انتخاب شدند و برای این بیماران جهت بررسی بیشتر آندوسکوپی انجام شد. سپس این بیماران به دو گروه Case که در نتیجه آندوسکوپی منفی و گروه Control که در آنها نتیجه آندوسکوپی مثبت بود تقسیم و Beck’s Score بعنوان شاخص افسردگی  در این دو گروه سنجیده شد.

نتیجه

بررسی آماری نشان دادند که اختلاف معنی داری از نظر Beck’s Score در گروه Case نسبت به گروه کنترل وجود نداشت که این به نفع رد فرضیه دخالت افسردگی در ایجاد علائم دیس پپسی در بیماران آندوسکوپی منفی است.
فهرست

عنوان
صفحه
فصل یکم

مقدمه پژوهش و بیان مسئله
8
اهمیت مسئله پژوهش
11
اهداف پژوهش
18
فرضیه یا سئوالات پژوهش
18
تعریف واژگان
18
فصل دوم

بازنگری منابع و مطالعات چاپ شده
21
فصل سوم:

روش اجرای پژوهش
26
تعریف جامعه پژوهش
26
تعداد نمونه، روش نمونه گیری، معیارهای انتخاب نمونه
26
نوع پژوهش و روش انجام کار
26
ابزارهای بکارگیری
27
روش های تجزیه و تحلیل داده ها
27
رعایت نکات اخلاقی
27
فصل چهارم:

نتایج
30
جداول
31
فصل پنجم:

بحث و تفسیر و نتیجه گیری نهایی
37
محدودیت و پیشنهادها
40
بخش ضمایم:

فهرست منابع
43
پرسشنامه
46
چکیده انگلیسی
53

این فایل ورد در 55 صفحه به خدمتتون ارئه میشود.

30,000 ریال – Download


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.