دانلود پروژه تحلیل فضای شهری محله نارمک


معرفی محله

نارمَک محله‌ای واقع در شمال شرق تهران است. در گذشته در ۹ کیلومتری جنوب شرقی تجریش و ۵ کیلومتری راه شوسه دماوند به تهران بوده است. محله نارمک تهران که به محله صد میدان معروف است، دارای ۷/۱۲ کیلومتر مربع مساحت و سه ناحیه شهری است. با ۳۳۶ هزار و ۷۷۲ نفر جمعیت دارد. این منطقه یکی از قدیمی‌ترین مناطق تهران است که در قدیم، نام آن ده نارمک بوده است، یکی از مناطق خوش آب و هوا و سردسیری تهران به شمار می‌رود. این محله به همراه تهرانپارس در دهه۲۰ توسط فرانسوی‌ها ساخته شد. این محله دارای ۱۰۰ میدان سرسبز می‌باشد و میدان هفت‌حوض در نارمک حالت مرکزی و تجاری دارد و از شمال و جنوب به خیابان آیت و از شرق به غرب به خیابان گلبرگ متصل می‌شود.
این محله دارای مسجدهای بسیار است. از شمال به خیابان فرجام از غرب به بزرگراه امام علی(ع) و از شرق به اتوبان باقری و از جنوب به تهران نو و نظام آباد متصل می‌گردد.
خیابان‌های مهم آن آیت، چهل و شش متری نارمک، هنگام، رسالت، سامان، سمنگان، دردشت، فرجام و مدائن … است. این محله در سال ۱۳۳۰ شمسی برای سکونت فرهنگیان آموزش و پرورش ساخته شد.

تصویر عمومی از محله

1-این محله دارای پیاده روهای عریض است.

2-از نظر امکانات رفاهی(اعم از مراکز تجاری،خرید ،فضای سبز ،آرام  و غیره…) برتری قابل توجهی نسبت به محله های دیگر دارد .

3-حمل ونقل عمومی(تاکسی،مترو ،اتوبوس) قابل دسترس برای عموم.

4-میدانهای صد گانه فضایی سرسبز، امن و آرامش بخش.

5-کمبود پارکینگ که منجر شده میدانهای صد گانه مملو از خودروها شود.

این فایل پاورپوینت در 40 صفحه به خدمتتون ارئه میشود.

155,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.