دانلود پاورپوینت اسکلت فلزی – 34 اسلاید


برای اجرای یک ساختمان باید ابتدا تلاش کرد زمین مورد ساختمان سازی دارای مقاومت کافی بوده تا بتواند نیروی وزن تقلی ساختمان را تحمل کند و دچار نشست نگردد برای این منظور ابتدا از طرف مهندسین اقدام به عملیات بررسی مقاومت فشاری زمین مورد نظر نموده برای این امر اقدام به کمانه زنی نموده و از خاک طبقات مختلف زمین نمونه برداری کرده و برای مشخص نمودن مقدار بار قابل تحمل نمونه را به آزمایشگاه فرستاده تا مورد آزمایش قرار بگیرد. پس از اینکه آزمایشگاه اقدام به مشخص نمودن مقاومت فشاری خاک نمود که از این مقاومت فشاری استفاده می گردد، که واحد آن کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد، مهندس محاسب طبق این مقاومت فشاری خاک محاسبه پی سازی را انجام می دهد. که هر چه این عدد کوچکتر باید ابعاد پی بزرگتر و هر چه این عدد بزرگتر باشد ابعاد پی بزرگتر می شود که معمولا این عدد نزدیک به یک کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.

بعد از پی کنی :

بعد از خاکبرداری بایستی با بتن مگر به ضخامت cm ۱۰ زیر پی بریزیم . بتن مگر بتنی با عیار کم سیمان در حدود ۱۵۰ کیلوگرم بر سانتی متر مکعب و هیچگونه مقاومتی از آن نمی خواهیم و تنها هدف از ریختن آن جدا نمودن سطح زمین از سطح پی اصلی و ایجاد سطحی صاف و یکنواخت در زیر پی می باشد. زمین را بایستی بعد از خاکبرداری تر از کنیم که به دو صورت یا دوربین نیود (Nevo) و یا با شیلنگ تر از بایستی تر از کنیم و با گچ رنگ جایی که پی قرار می گیرد مشخص می کنیم و زیر آن را مقداری بزرگتر از ابعاد پی و شناژ به اندازه ۱۰ الی ۲۰ cm بیشتر با سنگ و ملات سیمان تر از می کنیم و بهتر است که کل زمین خاکبرداری را تر از کنیم و سطح آن را با ملات ماسه سیمان و سنگ صاف کنیم.

این فایل پاورپوینت در 34 صفحه به خدمتتون ارئه میشود.


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + ده =