or

دانلود پروژه عیوب جوش و استانداردها

Ydima.ir- ثبت رایگان آگهی کاری و نیازمندی ها در اینترنت

خرید آنلاین انواع بیمه نامه های بیمه ایران از نمایندگی رباط کریم عسگری کد 33237 با ارسال رایگان

dl-doc.ir - فروش پروژه ،مقاله،پایان نامه و پروپوزال

4-elding-gas-pipeline

تاریخچه:
در سطح جهانی ،قدمت استفاده از جوش در ساخت اسکلت فولادی شاید به 100سال برسد. در کشور ما نیز شاید بتوان قدمتی 50ساله برای جوشکاری در ساختمان تصور نمود. طی این سالیان نسبتا طولانی، به طور مسلم پیشرفت های قابل توجهی در شناخت جوش و توسعه ی فناوری مربوطه صورت گرفته است.
لزوم تست جوش:
اگر از تعداد پروژه های عمرانی خاص صرفنظر کنیم ،بیشتر پرسنل جوشکاری شاغل در بخش ساختمان، آموزش لازم ندیده، و فاقد تبحر لازم هستند و معضل مهمتر اینکه هیچ کنترلی بر روی کیفیت اجرای جوش وجود ندارد.
عامل اصلی در بروز مشکل در جوشکاری عدم رعایت اصول اساسی درحین اجرا است.

مقدمه
چون مواد و فلزات تشکیل‌ دهنده و جوش‌ دهنده و گیرنده از لحاظ متالوژیکی بایستی دارای خصوصیات مناسب باشند، بنابراین جوشکاری از لحاظ متالوژیکی بایستی مورد توجه قرار گیرد که آیا قابلیت متالوژی و فیزیکی جوشکاری دو قطعه مشخص است؟ پس از قابلیت متالوژی ، آیا
قطعه‌ای را که ایجاد می‌کنیم، از لحاظ مکانیکی قابل کاربرد و سالم است؟ آیا می‌توانیم امکانات و وسائل برای نیازها و شرایط مخصوص این جوشکاری ، مثلاً گاز و دستگاه را ایجاد نمائیم و بر فرض ، ایجاد نیرو در درجه حرارت بالا یا ضربه زدن در درجه حرارت پایین ممکن باشد؟ زیرا استانداردهای مکانیکی و مهندسی و صنعتی جوشکاری باید در تمام این موارد رعایت شود تا جوش بدون شکستگی و تخلخل و یا نفوذ سرباره و غیره انجام گیرد.
تکرار می‌شود در جوشکاری تخصصی و اصولاً تمام انواع جوش ، قابلیت جوش خوردن فلزات را باید دقیقاً دانست. در مورد مواد واسطه و الکترود و پودر جوش ، باید دقت کافی نمود. محیط لازم قبل و در حین جوشکاری و پس از جوشکاری را مثلاً در مورد چدن ، باید بوجود آورد. گازهای دستگاههای مناسب و انتخاب فلزات مناسب از لحاظ ذوب در کوره ذوب آهن و بعد در حین جوشکاری از لحاظ جلوگیری از صدمه گاز – آتش و مشعل و برق و هوای محیط و وضعیت جسمانی و زندگی جوشکار ، خود نکات اساسی دیگر هستند که مشکلات جوشکاری می‌باشند.
روی هم افتادگی (انباشتگی جوش در کناره‌ها( overlap or over – roll
نقصی در کنار یا ریشه جوش که به علت جاری شدن فلز بر ری سطح فلز پایه ایجاد می شود بدون اینکه ذوب و جوش خوردن با آن ایجاد شود.

عنوان صفحه
تاریخچه 1
مقدمه 2
علت 3
تخلخل 5
ترک به صورت مرکزی 8
ترک مرکزی ناشی از جدایش 8
ترک مرکزی ناشی از شکل گرده جوش 9
ترک مرکزی ناشی از شرایط سطحی جوش 9
ترک منطقه متأثر از جوش 10
ترک عرضی 10
پیچیدگی 11
آنیل کردن 13
هدف و دامنه کاربرد 14
طبقه بندی و توضیح نقص ها 14
شناسه گذاری 15
پیوست الف(اطلاعاتی)پدیده ترک خوردن 52
پیوست ب(اطلاعاتی)رابطه بین طبقه بندی موجود نواقص و سیستم شناسه گذاری طبق استاندارد 53

ثبت رایگان مشاغل و نیازمندی ها

اطمینان به اصالت سایت / راهنمای خرید/ کد تخفیف / گزارش مشکل در خرید/ تبلیغات در سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.