دانلود پاورپوینت سیستم عامل لینوکس اوپن سوزه


دانلود پاورپوینت سیستم عامل لینوکس اوپن سوزه

سیستم عامل چیست؟

  • سیستم عامل، یک نرم افزار سیستمی بسیار پیچیده است که بین کاربر و سخت افزار، ارتباط برقرار میکند .به طور قطع هیچ کامپیوتری بدون سیستم عامل قادر به انجام کار نیست .در واقع مجموعه دستورات سیستم عامل، در ابتدای راه اندازی کامپیوتر، در حافظه بارگذاری شده و به نحوی مدیریت سیستم را در اختیار میگیرد .

لینوکس چیست؟

  • لینوکس یک سیستم عامل آزاد و بازمتن است. کد منبع آن در اختیار همگان قرار دارد و همه می‌توانند در کدهای آن تغییر ایجاد کرده و بنا به نیازشان استفاده کنند. آزاد و در دسترس بودن کدهای منبع سبب می‌شود تا بتوانید از طرز کارکرد دقیق سیستم‌عامل مطلع شوید.
  • مهمترین برتری لینوکس، نسبت به سیستم عامل های انحصاری آن است که این سیستم نرم افزار آزاد است. هیچ شرکت، دولت یا گروهی صاحب لینوکس نیست.

لینوکس اوپن سوزه چیست؟

  • اُپِن‌سوزه openSUSE)‏ (یک سیستم‌عامل و توزیع لینوکس است که بر پایه هسته لینوکس ساخته شده که توسط پروژه جامعه محور اپن‌سوزه توسعه داده شده و توسط سوزه و تعدادی از شرکت‌های دیگر ضمانت می‌شود.
  • لینوکس سوزه ابتدا ترجمه آلمانی لینوکس اسلکور بود که از لینوکس SLS مشتق شده بود. S.u.S.E مخفف عبارت «توسعه نرم‌افزار و پایانه» است.
  • در سال ۲۰۰۳ این توزیع لینوکس توسط شرکت نوول خریداری شد و در سال ۲۰۰۵ نوول اعلام کرد که سری جدید سوزه با پروژه اپن‌سوزه بازتر خواهد شد و نسخه ۱۰.۲ را رسماً اپن‌سوزه نام‌گذاری کرد.
فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 11
حجم: 2.23 مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *