دانلود کارآموزی شرکت توزیع برق ادربیل – خلخال


دانلود کارآموزی شرکت توزیع برق ادربیل – خلخال

Ø مقدمه  (ص 3)
Ø قسمت های یک اداره برق(ص 4)
Ø سیستم های توزیع انرژی الکتریکی  (ص5 )
Ø وضایف شرکت توزیع برق  (ص 5)
Ø چند مورد از مهمترین وظایف واحد شبکه اداره برق (ص 5)
Ø شبکه  (ص 6)
Ø شبکه های توزیع و انواع آن (ص 6)
Ø شبکه های هوایی و زمینی(ص9)
Ø هادی ،پایه ها  (ص 11)
Ø مواردی که در بازدید ثبت می گردد(ص 11)
Ø کروکی یکی از موارد بازدید(ص 13)
Ø توضیحاتی در مورد یراق آلات نصب(ص 16)
Ø طراحی شبکه فشار ضعیف میدان شهدا رودسر(ص20)
Ø طراحی شبکه فشار ضعیف زمینی و هوایی یکی از بازدیدها با نرم افزار اتوکد (ص21)
Ø نتیجه گیری(ص21)
بخش دوم

 

Ø نقش فن آوری اطلاعات در صنعت برق(ص24)
Ø بررسی سیاستهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت برق کشور(ص27)
Ø بررسی وضعیت موجود صنعت برق در زمینه فن آوری اطلاعات وارتباطات(ص28)
Ø نقش فن آوری اطلاعات در صنعت برق(ص26)
Ø تاثیر فن آوری اطلاعات بر مدیریت صنعت برق و نقش مدیریت بر فن آوری اطلاعات (ص27)
Ø مشکلات موجود توسعه فن آوری اطلاعات وارتباطات در بخش صنعت برق: (ص28)
Ø نتیجه گیری(ص31)
مقدمه

سپس در بخش امور مهندسی مدتی با وظایف آنها و تجهیزات مورد نیاز آنها آشنا شدم.در واحد امور مهندسی آقای مهندس عبداللهیان  با استفاده از نرم افزار اتوکد به طراحی شبکه های مورد نیاز مشترکین می پرداخت که هفته اول کارآموزیم در کنار ایشان تا حدودی کار با نرم افزار اتوکد را یاد گرفتم و سپس  از من خواستند که چند روزی را به واحد شبکه بروم و با کار این بخش آشنا شوم. در واحد شبکه اداره برق در مورد مشترکینی که خواستار انشعاب جدید هستند،از محل مورد نظر توسط کارشناس مسئول شبکه بازدید به عمل می آید و کروکی دقیق محل ، همراه با ذکر شبکه ، فاصله محل انشعاب از ترانس 20 کیلو ولت توزیع ، نوع ترانس از لحاظ توان خروجی بر حسب کیلو ولت آمپر و مقدار کابل لازم برای تأمین انرژی مشترک تهیه می گردد.

روز اول گذراندن در واحد شبکه به کار تکمیل فرم های مربوط به مشترکین مشغول بودم ودر روزهای  بعد به همراه تکنسین های شاغل در شبکه به محل انشعاب برای بازدید می رفتم .

در ادامه به توضیحی درمورد شرکت توزیع برق و توضیح کوتاهی در مورد  اطلاعاتی که کسب کردم و هر کدام از مواردی که در بازدید ثبت می گردد و در نهایت نگاهی اجمالی به نقش ITدر اداره برق می پردازم .

قسمتهای یک اداره ی توزیع

رئیس اداره : وظیفه نظارت بر کلیه کارهای اداره را به عهده دارد .

شبکه : وظیفه ی اجرای طرح های دستور کاری ، نظارت بر اجرای کار سیمبانان و ارائه ی مسئولیتهای روزانه به آنها ، بازدید برای واگذاری انشعاب، قرائت مصارف سنگین و معابر ، آمپراژ گیری از پست ها و تعادل بار آنها به وسیله ی سیم بانان و …. را به عهده دارند(شامل مسئول شبکه و تکنسین شبکه)

اتفاقات : وظیفه رفع خاموشی ها ، مانور شبکه های توزیع فشار ضعیف ،نصب کنتور ،نصب تیر ، یراق آلات و … را به عهده دارد.(شامل ماموران برقکار (سیم بانان)تعداد سیمبان = هشت نفر و استاد برقکار)

مشترکین : ارائه ی کلیه خدمات اعم از صورتحساب ، واگذاری انشعاب به مشترک ، صدور و پخش قبض و …را به عهده دارد (شامل مسئول خدمات مشترکین و متصدی خدمات مشترکین . تعداد مشترکین عادی  18100 و تعداد مشترکین مصارف سنگین  190)

ماموران تشخیص : قرائت میزان مصرف مصارف خانگی و صنعتی بخش های مختلف با برنامه مکانی و زمانی خاص ، معمولا هر دو ماه یکبار (شامل کنتور نویسان).

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 31
حجم: 6.76 مگابایت

سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =