دانلود تحقیق جغرافیای کشور مکزیک

دانلود تحقیق جغرافیای کشور مکزیک

جغرافیای طبیعی و اوضاع اقلیمی
موقعیت جغرافیایی

ایالات متحده مکزیک در آمریکای مرکزی واقع و از شما به ایالات آمریکا، جنوب به گواتمالا و بلیز و از شرق به خلیج مکزیک و دریای کارائیب و از طرف غرب به اقیانوس کبیر و خلیج کالیفرنیا محدود می‌شود. این کشور از نظر مساحت مرتبه سوم را در بین کشورهای آمریکای لاتین داراست و وسعت آن بالغ بر 1958201 کیلومتر می‌باشد که 1908691 کیلومتر مربع خاک و 49510 کیلومتر مربع را آب تشکیل می‌دهد.

آبهای داخلی
کشور  مکزیک، رودخانه‌های مهم کم دارد. بادهای مرطوب شمال شرقی و نیز طوفانهای استوایی شدید موجب کثرت مقدار آب قسمتهای خارجی سراشیبی سلسله‌ی گوهای سیرامادرا شده و سیلابها از میان دره‌های تنگ به طرف اقیانوس آرام یا خلیج مکزیک جریان می‌یابند.
مهترین رودخانه‌ی فلات مرکزی و قمست صحرا مانند منطقه‌ی کالیفرنیای سفلی  معروف به ریوکونچوز به سمت شمال یعنی ناحیه روگراند جریان یافته و قسمتی از مرز مشترک مکزیک با آمریکای شمالی را تشکیل داده و به خلیج مکزیک می‌ریزد، شبکه‌ی رودخانه‌های گریکولاراوزامانیستو و پاپالون قریب به 40% از مجموع آب

 

رودخانه‌های مکزیک را تشکیل می‌دهد. این رودخانه‌ها از دشتهای رسوبی می‌گذرد و به علت کافی نبودن زه‌کشی، باتلاقهایی را ایجاد می‌کند. 15% دیگر آب رودخانه‌های مکزیک دره‌های مناطق جنوبی و 8% از آب رودخانه‌ ها  را در قسمت شمال غربی دره‌های ربوکلورادو را مشروب می‌کند.

عوارض طبیعی
کشور مکزیک از نظر جغرافیایی و اقلیمی به منزله‌ی پلی میان آمریکای شمالی و منطقه‌ی حاره است در شمال آب و هوای مناطق استوایی را دارد. منطقه وسیع کشاورزی مکزیک از شمال به جنوب بین دو رشته کوه سیرامادرا غربی و رشته کوههای شرقی آن کشور قرار گرفته است این تنوع اقلیم از عواملی است که موجبات جلب جهانگرد را به کشور مکزیک فراهم آورده است مناطق خلیجی معروف به وراکوروزا و تامپیکو در خلیج مکزیک و نیز مانزانیلو و اکاپولکو در کنار اقیانوس آرام بسیار وسیع بوده و دارای سواحل پهناور می‌باشد و سواحل آکاپولکو بخصوص محبوب جهانگردان دنیاست.

آب و هوا
کشور مکزیک تقریبا“‌ به وسیله‌ی مدار رأس‌السرطان به دو قسمت تقسیم و به همین جهت جبه‌های هوایی می‌تواند در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی این کشور رخنه کند وجود این عامل باعث برودت هوا و وزش باد و بارانهای شدیدی می‌گردد. قسمت شمالی مکزیک بخشی از کمربند کویری نیمکره بوده و اقلیم آن با داشتن گردبادهای شدید مشخص است

فهرست :

فصل اول :جغرافیای طبیعی  و اوضاع اقلیمی                                                     1

{موقعیت جغرافیایی، آبهای داخلی (1)،عوارض طبیعی،آب وهوا (2)،ایالات و بنادر مهم (3) }

فصل دوم :جغرافیای انسانی                                                                                5

{ جمعیت ،ترکیب و پراکندگی آن (6)، رشد جمعیت (7) ، زبان . خط (8)}

فصل سوم : جغرافیای سیاسی                                                                            8

{ اهمیت استراژیک کشور در منطقه ، عرض جغرافیایی(8) ، نفت ، توریسم (9) }

فصل چهارم : ادیان و مذاهب                                                                              11

فصل پنجم : اوضاع اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی                                          12

(سیستم و نظام آموزشی(12)، سطح علمی و فرهنگی جامعه،میزان باسوادها (13)،مراکز فرهنگی(14)

فصل ششم :رسانه های گروهی                                                                         16

{مطبوعات ، روزنامه ها (15)، مجلات (16)، رادیو و تلویزیون (17)}

فصل هفتم : اوضاع اقتصادی                                                                              19

{سیستم و ویژگیهای اقتصادی (18)، بخشهای مختلف اقتصادی (19) }

 

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 26
حجم: 129 کیلوبایت
55,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.