دانلود رایگان مقاله سازه های مصالح بنایی


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

دانلود رایگان مقاله سازه های مصالح بنایی

انواع ساختمانهای مصالح بنایی

1- غیر مسلح (بدون کلاف قائم – با ملافهای قائم وافقی) 2- مسلح (دیوارها مسلح می باشد) برای کرسی چینی از ملات ماسه سیمان 3 به 1 – ماسه سیمان آهک (باتارد) 1به 1 به 6 – ماسه آهک (هوایی) به 5 و برای دیوارها از ملات ماسه سیمان 3 به 1 و ملات باتارد (ماسه سیمان آهک) 1به2 به 8 استفاده می شود. ملات ساروج متشکل آهک شکفته خاکستر الک شده، خاک رسو ماسه بادی به نسبت 10 ،7 ، 1 ، 1 برای آب بندی کردن دیوار و پی استفاده می شود . ملات کاه گل در ساختمانهای خشتی یا اندود روی دیوار یا روی بام ، ملات گل آهک ( شفته آهک (آبی) به حجم 1 آهک و 3 حجم خاک (شیره آهک با خاک مخلوط شده) و ملات ماسه آهک (هوایی) برای آجرچینی با نسبت 2 به 5، ملات ماسه سیمان (آبی) بهترین نسبت حجمی برای ساخت دیوارهای آجری ، سنگی و بلوکی (سیمان 1 و ماسه 3) می باشد.

توجه: به دلیل وارد شدن این متن از فایل pdf ممکن است جمله بندی و علائم نگارشی به هم ریخته باشد. ولی در نسخه اصلی همه چیز مرتب و منظم می باشد.

فرمت فایل: Pdf
تعداد صفحات: 123
دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم: 9 مگابایت
هزینه دانلود: 10 صلوات هدیه به روح حضرت فاطمه (س) و سلامتی و ظهور آقا امام زمان (عج)

OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =