دانلود رایگان مقاله سازه های مصالح بنایی


دانلود رایگان مقاله سازه های مصالح بنایی

انواع ساختمانهای مصالح بنایی

1- غیر مسلح (بدون کلاف قائم – با ملافهای قائم وافقی) 2- مسلح (دیوارها مسلح می باشد) برای کرسی چینی از ملات ماسه سیمان 3 به 1 – ماسه سیمان آهک (باتارد) 1به 1 به 6 – ماسه آهک (هوایی) به 5 و برای دیوارها از ملات ماسه سیمان 3 به 1 و ملات باتارد (ماسه سیمان آهک) 1به2 به 8 استفاده می شود. ملات ساروج متشکل آهک شکفته خاکستر الک شده، خاک رسو ماسه بادی به نسبت 10 ،7 ، 1 ، 1 برای آب بندی کردن دیوار و پی استفاده می شود . ملات کاه گل در ساختمانهای خشتی یا اندود روی دیوار یا روی بام ، ملات گل آهک ( شفته آهک (آبی) به حجم 1 آهک و 3 حجم خاک (شیره آهک با خاک مخلوط شده) و ملات ماسه آهک (هوایی) برای آجرچینی با نسبت 2 به 5، ملات ماسه سیمان (آبی) بهترین نسبت حجمی برای ساخت دیوارهای آجری ، سنگی و بلوکی (سیمان 1 و ماسه 3) می باشد.

توجه: به دلیل وارد شدن این متن از فایل pdf ممکن است جمله بندی و علائم نگارشی به هم ریخته باشد. ولی در نسخه اصلی همه چیز مرتب و منظم می باشد.

فرمت فایل: Pdf
تعداد صفحات: 123
دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم: 9 مگابایت
هزینه دانلود: 10 صلوات هدیه به روح حضرت فاطمه (س) و سلامتی و ظهور آقا امام زمان (عج)

سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 19 =