در مجموعه احداث پارک به شیوه ژاپنی چه طرح های را به کار می برند؟


در مجموعه احداث پارک به شیوه ژاپنی چه طرح های را به کار می برند؟

پاسخ : پارک های ژاپنی یا فانتزی پارک هایی هستند که معمولاً از سنگ فرش ها ، گیاهان کوتاه قد و مینیاتوری و تزئینات یکنواخت قدکوتاه استفاده شده است. معمولاً از رنگهای سرد در این باغ استفاده می شود.

 

در طرح های ژاپنی بجای انکه از تعداد زیادی گل و گیاه استفاده شود ، سعی بر این است بین عوامل طبیعی که نقش سمبلیک دارند ارتباط عاطفی برقرار شود و هر قسمتی از باغ نمایان گر گوشه ای طبیعت باشد. مواردیکه در احداث باغهای ژاپنی بیشتر مورد توجه می باشد ، اشکال مختلف سنگ ها و طرز قرار گرفتنشان ، آب ، گیاهان زینتی و ایجاد رابطه خاصی بین آنهاست. در باغهای ژاپنی سنگ های نقش عمده ای به عهده دارند. در طبیعت باغهای ژاپنی یک سنگ کاملاً منظم و صاف به کار نمی رود بلکه اشکال نامنظم و سطوح مختلف سنگ ها است که زیبایی هایی را ایجاد می کند. عناصر کلیدی در شیوه ژاپنی عبارتند از: اب و سبزی به معنای کل که به صورت غیر قرینه یا نامنظم و در عین بی نظمی با توازن در کنار هم قرار می گیرند. گذرگاه های ژاپنی نیز از همین قانون بی نظمی پیروی می کنند. آب به صورت ابشار ، نهر ، استخر و برکه وجود دارد اما نه ساکن حتی اگر یک جرایان دم موشی باشد ، آب را به جریان می اندازد. در طرح ژاپنی فواره جایی ندارد. از درختان گوجه ، گیلاس، افرا ، خیزران کاج و ژونی پروس در این طرح زیاد استفاده می گردد. نرده و دیوار و گراس های غیر چمن در این سبک معمول و فانوس از شاخص ترین وسایل تزیین است که در شب گذرگاه را روشن کندو یا در استخر و برکه انعکاس نور را به نمایش می گذارد.


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =