دانلود مستند شهر گم شده سنگی : پترا Petra Lost City of Stone


فیلم مستند تاریخی ،در این قسمت، میپردازیم که کشفی که دانشمندان در مورد شهر پترا در بیابانی خشک که اکنون سرزمین اردن است شکل گرفت. بیشتر از 2000 سال پیش،  ادویه جات، نمک، و انواع کالای خاور دور، منسوجات و … از کشورهای دوردست توسط کاروانهای شتر از این شهر عبور میکردن و این شهر دوردست و بیابانی را  پر رونق کرداین رونق اقتصادی باعث شد افراد ثروتمند معبد ها و مقبره های زیبا و دیدنی را در دل صخره های سر به فلک کشیده حک کنند.

فیلم مستند تاریخی پترا Petra Lost City of Stone

شهر پترا توجه خوانندگان اروپایی 19 را از طریق گزارش های قابل توجه منتشر شده از یک explorer سوئیس به نام Burckhardt جلب کرد. پترا در تقاطع شرق نزدیک باستانی ایستاده بود.مردم آن، آب مقرون به کافی را در اختیار داشتند، و جمعیت را تا 20،000 افزایش دادند.فیلم مستند تاریخی نابائیان همچنین مقبره های برجسته ای را به نمایش گذاشتند و شاهان و رهبرانشان را به یاد آوردند. اما با گذشت زمان کنترل سیاسی تغییر کرد و مسیرهای تجاری نیز به وجود آمد. سرانجام این شهر ساکت شد و توسط دنیای خارج فراموش شد. امروزه باستان شناسان سرنخ هایی را به گذشته پترا کشف می کنند. اشیاء دیدنی و جذاب این نمایشگاه، که بسیاری از کاوشهای اخیر کشف شده اند، نور جدیدی را در این شهر بیابانی فوق العاده ای به نمایش گذاشتند.

یک تیم از باستان شناسان و مجسمه ها با استفاده از حسگرهای راه دور و فلوم هیدرولیک به صورت کاملا اتفاقی، درحال تراشیدن یک معبد- مقبره ویژه petra بودند تا دریابند که ساکنین شهر باستانی پترا چگونه شهر خود را در دل سنگ ساخته بودند. در این میان، دانشمندان با استفاده از حسگرهای راه دور یک شهر زیرزمینی وسیع و سیستم پیشرفته آب آن را کشف کردند.

فرمت فایل: Mkv
کیفیت: عالی
زبان: انگلیسی
زیرنویس فارسی: ندارد
مدت: 54 دقیقه
لینک دانلود پارت اول / حجم: 436,914 KB
لینک دانلود پارت دوم / حجم: 430,269 KB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *