دانلود پاورپوینت سیستم اسکلتی بدن

دانلود پاورپوینت سیستم اسکلتی بدن

دانلود پاورپوینت سیستم اسکلتی بدن

تمامی جانوران برای زنده ماندن احتیاج به حرکت دارند. برای مثال: ببر اگر بخواهد زنده بماند باید به دنبال غذا باشد. برای حرکت ما احتیاج به ماهیچه داریم . برای آن که بتوانیم بهتر راه برویم باید ماهیچه ها به استخوان ها تکیه داده باشند. در بعضی از استخوان ها مانند جناغ. لگن. مهره ها وجمجمه قابلیت ساخت گلبول قرمز دارند.

اسکلت  از استخوان ها تشکیل شده و چهارچوب حمایتی بدن می باشد.
سلول استخوانی
این سلول  اندامی زنده است. در ماده زمینی قرار دارد.این ماده از کلسیم فسفر و رشته های پروتینی تشکیل شده است. کلسیم و فسفر یاعث استحکام استخوان در برابر فشار می شود . همچنین پروتین باعث مقاومت در برابر ضربه می شود

اگر در غذای انسان به اندازه ی کافی کلسیم و فسفر نباشد استخوان ضعیف می شود. هرچه سن بالاتر برود تولید کلسیم و فسفر و پروتین در بدن کم تر می شود. وباعث می شود که استخوان آسیب ببیند

پوکی استخوان
در سنین بالا مواردی از قبیل پوکی استخوان دیده می شود که علت آن کم شدن زخیره کلسیم و فسفر است. که به دلیل ورزش نکردن است.در این حالت اگر ضربه ای به استخوان وارد شود باعث شکسته شدن آن می شود.
معمولا دکتر ها رژیم غذایی را تجویز می کنند. که این بیماری بیشتر در زنان بالای 50 سال روی می دهد.

 

فرمت فایل: Powerpoint
تعداد صفحات: 20
حجم: 4.8 مگابایت

12,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.