دانلود برنامه راهبردی و طرح ساختاری (جامع) شهر کرج / طرح جامع کرج


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

دانلود برنامه راهبردی و طرح ساختاری (جامع) شهر کرج / طرح جامع کرج

دانلود برنامه راهبردی و طرح ساختاری (جامع) شهر کرج / طرح جامع کرج

حوزه شهری کرج شهریار با 1016کیلومتر مربع وسعت، یکی از حوزههای شهری نه گانه مجموعه شهری تهران در قلمروی غربی استان است که از لحاظ مساحت و جمعیت دومین حوزه پس از تهران است. این حوزه از شرق با حوزههای شهری تهران و اسلامشهر ـ رباط کریم و از غرب با حوزههای اشتهارد و هشتگرد مجاور است، در شمال آن ارتفاعات البرز مرکزی بین دو رودخانه کرج و کردان و در جنوب آن ناهمواریها و دشتهای شورهزار دهستان اخترآباد قرار دارد. حوزه از بخشهای شهری دو شهرستان کرج و شهریار شکل گرفته و حدود 30درصد مساحت دو شهرستان را پوشش میدهد به نحوی که دهستانهای گرمدره، کمالآباد و محمدآباد را از بخش مرکزی شهرستان کرج و دهستانهای جوقین، رزکان، فردوس، قائمآباد، مویز و سعیدآباد را از بخش مرکزی و دهستانهای ملارد، بیبی سکینه را از بخش ملارد و دهستانهای هفتجوی و دانش را از بخش قدس شهرستان شهریار در بر میگیرد .

کانونهای شهری حوزه
16شهر موجود در حوزه؛ شامل کلانشهر کرج با 1/4میلیون نفر جمعیت و 3شهر بزرگ شهریار، قدس و ملارد هر یک با حدود 200هزار نفر جمعیت، 4شهر میانی کمالشهر، محمدشهر، اندیشه و باغستان هر یک با جمعیتی بین 50تا 100هزار نفر، 2شهر مشکیندشت و ماهدشت با جمعیت 25تا 50هزار نفر و 6شهر کوچک اما رو به رشد گرمدره، صفادشت، صباشهر، شاهدشهر، فردوسیه و وحیدیه هر یک با 10تا 25هزار نفر جمعیت، به همراه تعدادی روستا و شهرک، حوزه شهری مهم و پر تراکمی را در غرب استان تهران شکل دادهاند .
 

فهرست:

وضعیت نظام شهری حوزه کرج ـ شهریار

برنامهریزی راهبردی توسعه و عمران کرج

برنامهریزی ساختاری توسعه و عمران شهر کرج

برنامهریزی عملیاتی

برنامه بازنگری اسناد و تحققپذیری توسعه

 

این فایل پی دی اف در 194 صفحه به خدمتتون ارائه میشود.


OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =