دانلود پاورپوینت معماری معاصر از شرق تا غرب

معماری معاصر

موضع تحقیق : فصل سوم  کتاب معماری معاصر از شرق تا غرب

معماری دوران مدرن

 

زمینه های اصلی مدرنیته

دکارت اولین فیلسوفی است که نظریه شخصیت مدرن را طرح کرد  مدرنیته به جامعه مدرن گفته میشه.دوره ی تاریخی بین سال های 1630-1940 میلادی را در بر دارد و واجد جنبش های متعدد فرهنگی و عقلانی است برخی ازنظریه پردازان مدرنیته را یک جریان مثبت در زندگی معاصر میدانند و برخی دیگر بلای بشریت گویند فلسفه دوران مدرن حاوی دو جریان اصلی راسیونالیسم و امپریسیم است  از نظر راسیونالیستی انسان مدرن معلق و بی ثبات که عدم تعیین در ذات او است امپریسیت هایی مانند جان لاک نیز معتقد بودند هیچ چیز در فهم نیست مگر اینکه در حس بوده باشد.

چهار زمینه ی اصلی مدرنیته

رنساس

جنبش اصلاح دینی

روشنفکری

انقلاب صنعتی

تاثیرمدرنیته در چهار حوزه بررسی گردیده

1.درحوزه اجتماعی مدرنیته موجب دگرگونی نظام طبقه بندی رایج  اجتماعی گردی

2.درحوزه سیاست مفاهیمی مانند جمهوری و دموکراسی از خواست

3.درحوزه اقتصاد مدرنیته موجب ظهور شرکت های چند ملیتی فوردیسم و عصر صنایع نوین است

4.درحوزه فرهنگ مدرنیته موجب تحول در الگوی نگرش به زنان اموزش و پرورش مذهب رسانه ها اطلاعات و… است

معماری مدرن 

برای توضیح  ساده تر معماری مدرن تقسیم بندی و پیدا کردن شباهت های بیشتر به سه دوره اشاره کرد: معماری مدرن اولیه مربوط  به سال های 1914-1880 میلادی است  و به دوران صنعتی و مباحث مربوط ان است.مهمترین  این جریان ها مکتب شیکاگو است که نقطه اوج ارتباط میان مهندسی و معماری است. معماری مدرن متعالی در فاصله ی بین دو جنگ جهانی مورد بررسی قرار میگیرد. در این دوران نمونه هایی از اثار   معماری معماران پیشگام مدرن با گرایش های  کارکردی و در عین حال توجه به زیبایی شناسی ماشین  موضوعات شهری تولید و ساخت و… دارد. معماری مدرن متاخر که مربوط به دوره ی بعد از جنگ جهانی است و بیشتر مربوط به نیمه ی دوم قرن بیستم است. معماران این دوره بیشتر به تجدید حیات اثار معماران دوره معماری مدرن متعالی پرداخته و انها را با جریان های معماری دوران پس از جنگ درهم امیخت.

فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 65
حجم: 16.5 مگابایت

75,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.