دانلود سیستم فرمان الکتریکی ESP


سیستم فرمان الکتریکی ESP

نمای کلی سیستم فرمان

مجموعه سیستم هایی که در هدایت و تعادل حرکت اتومبیل سیستم هستند. شامل سیستم، ترمز،‌سیستم تعلیق و سیستم فرمان می باشند. در این مقاله با بررسی نوعی سیستم فرمان پیشرفته می پردازیم.

انواع سیستم های ایمنی فرمان:

سیستم تلسکوپی:

1- در این نوع سیستم در ستون فرمان (رابط بین غربیلک و جعبه فرمان) مقداری سیم پیچی با طول اولیه تقریباً 5 سانتی متر وجود دارد. که در هنگام ضربه یا تصادف این سیم پیچی در هم پیچیده شده و طول آن به حدود 2 سانتی متر رسیده و بدین صورت از انتقال ضربه به راننده جلوگیری می شود.
2- سیستم ایمنی فرمان کشویی:
همانطور که از اسم آن مشخص است رابط بین غربیلک و جعبه فرمان به شکل کشویی می باشد که در هنگام تصادف در داخل هم جمع شده و از انتقال ضربه به راننده جلوگیری می کند.
3- سیستم ایمنی فرمان کمرشکن (خم شونده):
در این نوع سیستم ایمنی رابط بین غربیلک فرمان و جعبه دنده به صورت کوپلینگ (زانویی) می باشد. این مورد نیز با تا شدن از انتقال ضربه جلوگیری می کند.
در همه موارد ذکر شده نوعی ستون فرمان بین غربیلک فرمان و میل وسط فرمان وجود دارد که ما در این مقاله با بررسی نوعی فرمان پیشرفته که فاقد ستون فرمان می باشد. به بحث و بررسی می پردازیم که از آن با عنوان سیستم فرمان الکتریکی ESP یاد می شود.فرمان الکتریکی ESP مخفف جمله Electric Power Steering می باشد.

فهرست

نمای کلی سیستم فرمان2
انواع سیستم های فرمان2
ایمنی فرمان:3
انواع سیستم های ایمنی فرمان:4
سیستم تلسکوپی:4
2- سیستم ایمنی فرمان کشویی:4
3- سیستم ایمنی فرمان کمرشکن (خم شونده):4
مقدمه:6
دلایل طراحی سیستم:7
تشریح عمل کرد سیستم :8
معرفی ساختمان:8
نحوه عمل کرد سیستم:8
جمع بندی سیستم فرمان الکتریکی ESP12
مأخذ13
این فایل ورد در 13 صفحه به خدمتتون ارئه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *