دانلود پاورپوینت کف سازی ساختمان

  • کف سازی
  • هدف از کف سازی
  • کف سازی طبقه ی زیر زمین
  • کف سازی طبقات
  • انواع پوشش های کف
  • مقالات
  • گالری

 

هدف از کف سازی

¨هدف از کف سازی به وجود آوردن سطحی است که بتواند خواسته های استفاده کننده از آن را به نحوی مطلوب برآورده سازد .

¨جنس وشکل کف بستگی به کار بری آن خواهد داشت . کف ها باید از مصالحی ساخته شوند که بتوانند علاوه بر وزن خود، وزن اشخاص و وسایل وارده را هم به خوبی تحمل کنند. کف ها باید در مقابل ساییدگی محکم ومقاوم واز زیبایی مورد نظر برخوردار باشند، حرکت بر روی آن راحت وحتی الامکان بی صدا ونضا فت آن آسان باشد.

¨

¨درمناطقی که زمین طبیعی کاملاٌ خشک باشد، برای کف سازی ، یک لایه بتن (200 کیلو گرم سیمان در متر مکعب ) به ضخامت 10 سانتی متر روی زمین میریزند وپس از لرزاندن بتن ، آن را با تخته ماله صاف می کنند.

¨این کف ممکن است به صورت نمای بتنی با قی بماند یا روی آن را پوشش نمایند.

¨نحوه ی اجرای کف در زیر زمین دو نوع است:

¨1) زیر زمین با رطوبت کم

¨2)زیر زمین با رطوبت زیاد

زیر زمین با رطوبت کم

¨در زمین هایی که رطوبت کمی دارند ، برای جلو گیری از نفوذ رطوبت به کف زمین اعمال زیر را انجام میدهند :

¨- خاک زیرین را کاملاٌ می کوبند و روی آن حداقل 25 سانتی متر قلو سنگ درشت پخش می کنند. برای بوجود آوردن سطحی صاف وپر شدن فواصل خالی بین انها شن ریز روی تمام سطح می ریزند تا روی قلوه سنگ ها را به پوشاند .( به این عمل بلوکاژ میگو یند. پس از کوبیده شدن و مسطح کردنآن ، بتن به ضخامت 7تا 10 سانتی متر می ریزند.

زیر زمین با رطوبت زیاد

¨در صورتی که رطوبت زمین زیاد باشد وقلوه سنگ ها نتوانند از نفوذ رطوبت جلوگیری کنند ، باید از عایق رطوبتی نظیر قیر وگونی استفاده کرد . برای این منظور پس از چیدن قلوه سنگ ، ریختن شن وبتن ریزی ، روی بتن یک لایه قیر وگونی می کشند. برای آنکه عایق صدمه نبیند روی آن یک قشر ملاط ماسه سیمان می کشند و بعد پوشش نهایی را انجام میدهند. و …

kaf-sazi

این پاورپوینت در 127 صفحه خدمت شما عزیزان ارائه میگردد.