دانلود مقاله اتصال مدل های ریاضی موج و جریان در سیستم اطلاعات جغرافیایی جهت بررسی هیدرودینامیک سواحل


دانلود مقاله اتصال مدل های ریاضی موج و جریان در سیستم اطلاعات جغرافیایی جهت بررسی هیدرودینامیک سواحل

چکیده

این تحقیق کاربرد اتصال مدل های ریاضی پیش بینی امواج Swan و یک مدل هیدرودینامیک مد طوفان را با سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS روی دریاچه ارومیه نشان میدهد. مدل موج Swan یک مدل پیش بینی موج نسل سوم است که جهت پیش بینی پارامترهای امواج در مناطق ساحلی، دریاچه ها و خورها از شرایط باد، بستر و جریان بسیار مناسب است. مدل هیدرودینامیک نیز جهت پیش بینی تر از سطح آب از شرایط باد، بستر و موج قابل کاربرد است. با به کارگیری همزمان این دو مدل، می توان تراز نهایی ناشی از اثر موج و جریان را در سواحل تعیین نمود.

از آنجا که کلیه ورودی های مدل ها از جمله توپوگرافی بستر، شرایط باد، اصطکاک بستر و همچنین خروجی مدلها شامل پارامترهای موج و جریان از نوع داده های زمین مرجع هستند، لذا اتصال مدل های ریاضی موج و جریان در سیستم اطلاعات جغرافیایی بسیار سودمند خواهد بود و می تواند به عنوان یک ابزار پیش بینی سیل در سواحل دریاچه ها و دریاها مورد استفاده قرار گیرد. سیستم اطلاعات جغرافیایی در این تحقیق به عنوان بستری مناسب جهت تعویض ورودی ها و خروجی های این مدل های ریاضی و همچنین نمایش خروجی مدل ها مورد استفاده قرار می گیرد و در حقیقت GIS نقش مدیریت این اتصال و پایگاهی برای ذخیره داده های مدل ها را بر عهده دارد.

کلید واژه: مدل نسل سوم موج، مدل هیدرودینامیک جریان، سیستم اطلاعات جغرافیایی، هیدرودینامیک سواحل

فرمت فایل:  Pdf
تعداد صفحات: 8
حجم: 827 کیلوبایت

سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهارده =