دانلود پاورپوینت دکوراسیون در اتاق خواب


دانلود پاورپوینت دکوراسیون در اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب یکی از جاهای مهم و محل استراحت ، آرامش و کسب انرژی است . بنابراین هرگونه وسایل اضافی مانند تلویزیون ، کامپیوتر و وسایل ورزشی د راتاق خواب اضفی تلقی می شود .
حدود یک سوم ازعمرآدمی درخواب میگذرد . اتاق خواب محلی برای رفع خستگی ، تجدید قوای بدن ، نشاط روان و فعالیت بعد از خواب است . اتاق خواب شما باید مکانی گرم و راحت باشد تا شما بتوانید در پایان یک روز پرکار در آن به آرامش برسید. اتاق خوابی که فاقد فضایی گرم و راحت با دکوراسیونی مناسب نباشد تنها یک اتاق از اتاق های خانه شماست.
اتاق خواب شما باید به قدری دنج و تسکین دهنده باشد که به محض ورود تمام استرس ها و تنش ها را فراموش کند و تنها به آرامش و استراحت فکر کند. مهم نیست که اتاق خواب شما بزرگ است یا کوچک زیرا اتاق خواب شما به هر اندازه و شکلی که باشد می توانید با اجرای چند تکنیک و رعایت چند نکته مهم در آن اتاق خوبی گرم و دانشین داشته باشید. برای آموختن این موارد در این مطلب با ما همراه شوید.

توصیه هایی در مورد اتاق خواب

üپنجره ها را باز کنید تا هوا و اکسیژن کافی به داخل اتاق نفوذ کند و در آن جریان پیدا کند .
üهنگام شب ، استفاده از نور شمع (وارمر)مناسب است . اگر این مکان وجود ندارد ، برای تنظیم نور از سوئیچ کم و زیاد کننده نور استفاده نمائید.
üطیف رنگی از سفید تا شکلاتی برای اتاق خواب مناسب است .
üاتاق خواب دارای بزرگترین مبلمان است پس از ایجاد تعادل در آن اهمیت زیادی دارد . برای این منظور از دو پاتختی در دوطرف تخت استفاده کنید (یکی کافی نیست)
üبهتر است بالای تخت لبه دار باشد . معمولا جنس چوب که با پوشش نرم پوشیده شده باشد مناسب است .
üاتاق خواب خود را مرتب و سازمان یافته نگه دارید. شما نمی توانید انتظار داشته باشید در اتاق خوابی که از شدت بهم ریختگی کف اتاق دیده نمی شود احساس گرما و راحتی کنید. تمام وسایل و لباس های خود را در جای مخصوص خود قرار دهید و اتاق را از هرگونه بهم ریختگی دور نگه دارید.
üرنگ سقف و دیوار را طوری انتخاب کنبد که به گرم کردن فضا کمک کنند. رنگ های طلایی, قرمز, پرتقالی ، زرد و قهوهای مایل به زرد سبب گرم شدن محیط می شوند. از رنگ های تیره و سرد برای اتاق خواب خود دوری کنید زیرا این گونه رنگ ها تا زمانی که هدف شما داشتن اتاق خوابی گرم و راحت است هیچ جایی در اتاق خواب شما ندارند. از دو طیف رنگی در اتاق خواب خود استفاده کنید طیف روشن تر برای سقف و طیف تیره تر برای دیوارها مناسب است.
ü چیدمان وسایل اتاق خواب خود را به نحوی انجام دهید که فکر می کنید بهترین است. اگر اتاق خواب شما کوچک است دقت کنید که تنها وسایل ضروری را در آن قرار دهید و از وسایل کوچک و ظریف و تا حد امکان چند منظوره استفاده کنید تا از شلوغ  شدن فضا جلوگیری شود اما اگر اتاق شما به اندازه کافی بزرگ است، سعی کنید با قرار دادن چند مبل تکنفره راحت و یک قفسه کتاب زیبا محیطی راحت و گرمی را مهیا کنید. فقط مطمئن شوید که فضای کافی در اختیار دارید و براحتی می توانید در اتاق خود عبورومرور داشته باشید و برای اینکه به وسیله ای نخورید مجبور به تغییر مسیر نباشید.
ü برای پرده از رنگ های خنثی و هماهنگ با رنگ دکوراسیون اتاق استفاده کنید. حتما شمع های زیبا را در دکوراسیون اتاق خواب خود بگنجانید. زیرا این عناصر دکوری زیبا نه تنها سبب زیبایی اتاق خواب شما می شود بلکه به طرز شگفت انگیزی سبب گرمای اتاق خواب شما می شود.
ü تا حد امکان از تعدد زیاد کوسن های زیبا و نرم برای تزئین تخت خواب خود استفاده کنید زیرا کوسن ها می توانند احساس راحتی و گرما را تواما به فضای اتاق خواب القا کنند

 نور دراتاق خواب

نور در اتاق خواب یکی از عناصر اصلی در آن به شمار می آید . چرا که نوع نورپردازی و همچنین شدت نور تاثیر بالیی در ایجاد آرامش و راحتی در افراد دارد.

یک نور بسیار ملایم برای شب ها، باعث می شود تا شما به راحتی خوابتان ببرد و یک خواب راحت و آسوده داشته باشید. همچنین یک نور قوی باعث می شود شما صبح ها با انرژی و شاداب از خواب خود بیدار شوید . مهمترین چراغ و نور در اتاق خواب چراغ هایی است که در کنار تخت خواب است. این چراغ ها برای زمانی کارایی دارند که یکی از شما می خواهید کتاب بخوانید یا تلویزیون تماشا کنید و فرد دیگری می خواهد بخوابد. برای قرار دادن این چراغ ها شما می توانید از دیوار پشت تخت استفاده کنید و چراغ را روی دیوار نصب کنید. دقیقاً مشابه چراغ هایی که در هتل ها وبالای تخت از آن ها استفاده می شود. برای این کار از یک دیوار کاذب هم می شود استفاده کرد. چراغ ها را می توانید با استفاده از این دیوار پشت آن نصب کرد. یا ساده ترین راه آن است که از چراغ های خواب روی میز کنار تخت یا همان چراغ خواب رومیزی استفاده کنید.

اگر از چراغ های پشت تخت استفاده می کنید این نکته را باید مورد توجه قرار دهید که ارتفاع چراغ ها پشت سرتان نباید زیاد باشد. اگر از تختخواب دو نفره استفاده می کنید حتماً آنها را جدا کنید و کلید را هم به صورت جدا قرار دهید . اگر هم به سراغ چراغ خواب های رومیزی رفته اید دقت کنید که ارتفاع آنها طوری تنظیم شود که نور مستقیم به صورت شما نخورد.
اما راه حل های دیگری هم هست که شما می توانید در نور و تنظیم آن در اتاق خوابتان استفاده کنید.

توصیه های نورپردازی در اتاق خواب

üاز کلیدهای دیمر یا همان تنظیم کنند های نور در اتاق خوابتان استفاده کنید. از این کلیدها حتی برای چراغ اصلی اتاق خواب هم می توانید استفاده کنید. بدین ترتیب شما می توانید نور را به دلخواه تنظیم کنید.
üاگر نور خورشید که از پنجره اتاق داخل می شود مستقیم به صورت شما می خورد و باعث اذیت شما می شود، راه کار این است که از پرده های حصیری یا کرکره ای استفاده کنید تا از این مشکل نجات پیدا کنید.
üکلید چراغ ها را در کنار در ورودی اتاق قرار دهید تا به هنگام وارد شدن و همین طور خارج شدن از اتاق بتوانید چراغ ها را روشن و خاموش کنید. کلید چراغ ها را علاوه بر کنار در، کنار تختخواب هم بگذارید. بدین ترتیب شما دیگر نیازی به این ندارید که برای خاموش کردن چراغ ها از تخت خواب بیرون بیایید.
üاگر از صندلی در اتاق استفاده می کنید، ارتفاع آنها مشکل برای شما ایجاد می کند. سعی کنید از صندلی های کوتاه افقی استفاده کنید. در غیر اینصورت سایه آنها روی صورت شما می افتد.
üاز شمع در اتاقتان استفاده نکنید. البته تا زمانی که مطمئن نشده اید قبل از اینکه خوابتان ببرد آن را خاموش خواهید کرد.
üاگر چراغ آویزان در نقطه ای است بین دیوار و پنجره مطمئن باشید هرکاری که شما انجام می دهید را همسایه شما از پنجره خواهد دید.

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 87
حجم: 7.40 مگابایت

سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =