دانلود پروژه درس مهندسی محیط زیست لایه ازن و عوامل مخرب آن


دانلود پروژه درس مهندسی محیط زیست لایه ازن و عوامل مخرب آن

درس مهندسی محیط زیست از دروس مهم رشته مهندسی عمران و معماری می باشد که از جهت نو بودن این فیلد آینده مناسبی برای این زیرشاخه قابل تصور است . همچنین این درس از دروسی است که شما باید حتما در آن نمره بالا بگیرید تا معدل شما بالا بیاید . لذا به تحویل این پروژه به استاد مربوطه قطعا نمره کامل را دریافت خواهید نمود . این پروژه به بررسی لایه ازن و عوامل مخرب آن می پردازد . لایه ازن و بحث نازکی و سوراخ شدن آن بحث داغ محافل محیط زیستی این روزها می باشد .
اتمسفر زمین از مولوکولهای گاز تشکیل شده است که درتعادل بین نیروی جاذبه و حرکت گرمایی مولوکولهای هوا, نزدیک به سطح زمین نگه داشته شده است . گازهای اتمسفر عبارتند از ازت(78/0)، اکسیژن(21%)، آرگون (9%) وگاز کربنیک(3%) بعلاوه اتمسفرحاوی مقادیراندک وبسیار جزیی از عناصر وترکیبات مختلفی ازجمله متان, ازن, هیدروژن سولفوره, مونوکسید کربن, کلروفلوروکربن هاوانواع ذرات نیزهست . نوع ومیزان گازهای تشکیل دهنده اتمسفروهمچنین درجه حرارت آنها با افزایش ارتفاع از سطح زمین تغییرمی کند و برهمین اساس است که طبقات مختلف اتمسفر رامشخص می کنند . لایه حیاتی ازن درطبقه استراتوسفر وجود دارد یعنی طبقه ای که از تروپوپاز (مرز بین تروپوسفربا طبقه بالایی آن) تا 50 کیلومتر بالا گسترده شده وبا افزایش ارتفاع درجه حرارت آن افزایش می یابد. بیشترین غلظت ازن درارتفاع16تا18 کیلومتری عرض های جغرافیایی قطبی و درحدود25 کیلومتری بالای خط استوا اتفاق می افتد.

فهرست مطالب موجود:

1- لایه ی ازن و عوامل مخرب ان:

  • تهدید لایه ازن از طریق چهار منبع اصلی
  • آثار زیست محیطی تخریب لایه ازن
  • گرم شدن کره زمین
  • مشکل مهم در سطح کره زمین
  • عکس های مربوطه

2- مقاله ی روزنامه واشنگتن پست

  • پروتکل مونترئال
  • نظرات سالمون و هافمن درباره الاینده ها
  • نمدار الاینده های لایه اوزون

3-مقاله ی  دفتر حفاظت لایه اوزون سازمان محیط زیست

  • نمودارها و اشکال مربوطه

4- نقش چین در اجرای پروتکل مونترئال

نمودارها و اشکال مربوطه

 

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 26
حجم: 781 کیلوبایت


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یازده =