دانلود کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

دانلود کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک

دانلود کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک

پیشگفتار کتاب درآمدی بر جامدات الاستیک

مکانیک جامدات به شناخت پاسخ مواد جامد (متفاوت از سیالات) هنگامی که تحت بارهای بیرونی و تغییرات شرایط محیطی مانند دما قرار می گیرند، می پردازد. هدف از پژوهش در این زمینه طی قرنهای متمادی، توسعه تعاریف کمیتهای فیزیکی بنیادین مورد نظر و بیان برهم کنش میان این کمیتها با روابط ریاضی بوده است. بنابراین، عبارت مکانیک محیطهای پیوسته نیز برای تعریف این زمینه علمی، به کار رفته است. خواص ممکن است در یک ناحیه مورد نظر ثابت بوده و یا با الگویی پیوسته و از پیش تعریف شده تغییر کند. مواد ناهمگن مانند کامپوزیتهای الیافدار جزو دسته دوم قرار می گیرند.
تاریخچه مفصل مکانیک جامدات تا پیش از ۱۹۵۲ توسط تیموشنکو ( ۱۹۵۳ )ارایه شده است. از انتشار کتاب تاریخچه تیموشنکو تاکنون، پیشرفتهای چشمگیری در این زمینه رخ داده است. به طور خاص، ظهور مواد کامپوزیت الیافدار و توسعه روشهای محاسباتی نوین، طی نیمه دوم قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم، منجر به پیشرفتهای بزرگی در زمینه مکانیک جامدات و سازه ها شده است. کتابی که اخیرا توسط هراکویچ ( ۲۰۱۶ ) نگاشته شده، مروری بر . پیشرفتهای مکانیک از ابتدای تاریخ تا زمان حاضر ارایه کرده است
در دوره زمانی که در کتاب تیموشنکو بررسی شده است، جامدات مورد نظر اساسا همسانگرد اند که خواص آنها در همه جهات یکسان است. موارد استثنای آن عبارت بود از چوب و برخی از شکلهای بلورین که خواص ناهمسانگرد از خود نشان می دادندیعنی خواص آنها با جهت تغییر می کند. اخیرا مکانیک جامدات برای موادی به کار می رود که خواص ناهمسانگرد دارند. کاربرد فراگیر مواد کامپوزیتی الیافدار در سازه ها و مطالعات در بیومکانیک، ضرورت مطالعه بر روی جامدات با خواص ناهمسانگرد را موجب شده است.

فرمت فایل: Pdf
تعداد صفحات: 122

حجم: 7.78 مگابایت


OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هشت =