دانلود پاورپوینت روستای ماسوله – کد 4843


دانلود پاورپوینت روستای ماسوله

دانلود پاورپوینت روستای ماسوله

موقعیت جغرافیایی

  • ماسوله در غربی ترین قسمت استان گیلان – عرض جغرافیایی 13 09 ً37 شمالی و طول جغرافیایی 14 59 ٌ48 شرقی – در 60 کیلومتری جنوب غربی رشت و 35 کیلومتری غرب شهرستان فومن واقع شده است و وسعتی معادل 16 هکتار در منتهی الیه غرب رشته کوه های البرز دارد که از شرق به شهرستان فومن، از غرب به شهرستان خلخال، از شمال به شهرستان ماسال و از جنوب به تارم علیا منتهی می شود. این روستا – شهر در ارتفاع 1050 متر از سطح دریای آزاد قرار گرفته و بین بالاترین و پایین ترین نقطه آن بیش از 120 متر اختلاف ارتفاع وجود دارد. استقرار ماسوله میان سه منطقه گیلان، خلخال و زنجان موقعیتی ویژه محسوب می شود.

ویژگی دیگر ماسوله وضعیت خاص بناهای این شهرک است . بناهای این شهرک درکناره شمالی ماسوله رودخان به طرز زیبا وبا مهندسی خاص به طرف کوهپایه پیش رفته است . قرار گرفتن خانه ها ودیگر ساختمانها طوری است که با یک نگاه گویی پلکانی بزرگ از کوه به دره کشیده شده است .

فهرست:

توپوگرافی

ورودی ها

بناهای ماسوله

چشمه

خصوصیات اقلیمی

آب وهوا

دره

بازار

زبان وگویش 

مراسم مذهبی

چشم‌انداز ماسوله

این فایل پاورپوینت در 32 صفحه به خدمتتون ارائه میشود.


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

2 نظر

  1. من حرید کردم پول از حسابم کم شد اما مقاله نیومده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =