دانلود پروژه تاثیر تحولات فناوری اطلاعات حسابداری و حسابرسی


چکیده

فناوری اطلاعات با رشدی شتابان عرصه های گوناگون زندگی بشری را تحت تأثیر قرارداده و باعث تحولات بنیادینی در بسیاری از اصول و شیوه ها در واحد های تجاری شده است. اینترنت یک فن آوری بسیار با اهمیت بوده و تحولات بسیار عظیمی داشته است.

اقتصاد و خصوصاً عرصه تجارت و بازرگانی نیز نه تنها از تحولات ناشی از فناوری اطلاعات برکنارنمانده ، بلکه خود به مثابه موتورمحرکه ای ، موجب توسعه آن شده است. تجارت الکترونیکی حاصل پیوند میان تجارت و فناوری اطلاعات و پدیده ای به سرعت درحال گسترش است.

فناوری و ابزارهای الکترونیک  و رایانه ای در چند سال گذشته پدیده انفجاراطلاعات را موجب شده اند و به طور حتم تاثیر مهمی را بر جهت گیری جوامع و اطلاعات مورد نیاز آنها خواهند گذشت، امروزه نه تنها مدیران ارشد و مدیران اجرایی بلکه تمام اقشار اجتماع چون محققان ، دانشوران و تجار ناگزیر از استفاده اطلاعات هستند. کاربران سیستم اطلاعاتی اطلاعات را چون منبعی ارزشمند هم سنگ سرمایه و نیروی کار به کارمی برند . ازآنجا که اطلاعات مهم و ارزشمند هستند و مبنایی برای کل فعالیت های سازمان محسوب می شوند می بایست فراگردهایی را بر پا کرد تا بتواند اطلاعات را تولید و آنها را مدیریت کند. هدف نهایی چنین سیستمهایی کسب اطمینان از صحت اعتبار و روایی اطلاعات در دسترس در زمان مورد نیاز و به شکلی قابل استفاده است. امروزه فناوری اطلاعات نقشی اساسی در همه زمینه های فعالیت یک شرکت ایفا می کند. به طور کلی فناوری اطلاعات بعنوان منبعی ارزشمند محسوب شده و توانایی مدیران و کارکنان را افزایش داده و امکان تحقق اثربخش اهداف سازمان را بهمراه افزایش بهره وری میسر می سازد. در این مقاله با توجه به چرخه و عناصر حسابداری و ارتباط آنها با فناوری اطلاعات تلاش شده است تا تعامل روشن و واضحی میان این دو بیان گردد.

 واژه های کلیدی: حسابداری- فناوری اطلاعات- ثبت داده ها- طبقه بندی داده ها- گزارشگری مالی.

 

فهرست مطالب:

مقدمه.

آلبا و چاتوپادیا

خدمات حسابرسی مستمر.

مدیریت سود و IT

هموارسازی سود و انگیزه های ان..

روش های هموارسازی سود

ابهام در تعاریف عناصر حسابداری..

ویژگی های کیفی اطلاعات..

چه کسی هزینه افشاء بیشتر را می پردازد؟.

اثرات افزایش مقررات افشای اطلاعات..

نتیجه گیری..

منابع.

 

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 21
حجم: 412 کیلوبایت


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *