دانلود کتاب آلودگی هوا (راهبردهای ملّی، قوانین و مقررات)

دانلود کتاب آلودگی هوا (راهبردهای ملّی، قوانین و مقررات)

دانلود کتاب آلودگی هوا (راهبردهای ملّی، قوانین و مقررات)

تالیف: دکتر سعید متصدی زرندی

آلودگی هوای شهرها یکی از معضلاتی است که سالیان سال است شهروندان و محیط زیست کشور را تحت تأثیر خود قرار داده و حتی از یک معضل شهری به یک معضل ملی مبدل شده به نحوی که در قانون برنامه چهارم توسعه بطور مشخص به بحث آلودگی هوای شهر تهران و ۷ شهر آلوده دیگر توجه ویژه شده است (ماده ۹۲ قانون برنامه چهارم).
سابقه تاریخی این معضل در ایران به سالهای ۱۳۵۰ و به برگزاری اولین سمپوزیوم آلودگی هوا در این سال توسط شرکت ملی نفت بر میگردد. اما سؤالی مطرح است که چرا در طی این مدت چهار دهه همچنان ما دارای آلودگی هوا هستیم. آیا نقض تکنولوژی و فنی باعث شده که همچنان معضل باقی بماند یا نقائص دیگر؟ یکی از موارد بسیار مهم در این زمینه که همیشه در مباحث زیست محیطی و کاهش آلاینده ها از آن رنج می بریم عدم نگاه آتی نگر به مسائل زیست محیطی است به طوری که با بروز یک مشکل شروع به فعالیت نموده و در یک برهه زمانی مشخص که یک معضل زیست محیطی ظهور می کند و اثرات ان مشهود است به آن توجه میشود. به عبارتی تابع برنامه ریزی انفعالی بودن در حل مشکلات زیست محیطی مسئله ایست که کشور در دوره های زمانی گذشته از آن رنج میبرد. این نوع برنامه ریزی نوعی واکنش نسبت به مسائل و مشکلات موجود است که مشخصه بارز آن پذیرش ناگزیر واقعیات روز و تلاش در جهت سامان دادن وضعیت موجود است. این در حالی است که در دیگر کشورها این نوع برنامه ریزی (انفعالی) جای خود را به برنامه ریزی فعال داده است. در این نوع برنامه ریزی خصلت همه سونگری و بین بخشی عمل کردن به شدت تقویت شده و از طریق فراهم نمودن بستر مناسب و سرشار از محتوای واقعی و اصیل با آینده نگری و استمرار در اجرای برنامه ها از عهده حل مشکلات زیست محیطی بر می آیند.

فرمت فایل: Pdf
تعداد صفحات: 261
حجم: 4.78 مگابایت

15,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 13 =