دانلود SketchUp Pro 2017 v17.2.2554 MacOSX – نرم افزار طراحی سه بعدی برای مک

دانلود SketchUp Pro 2017 v17.2.2554 MacOSX – نرم افزار طراحی سه بعدی برای مک

SketchUp Pro نرم افزار قدرتمند همراه با ابزارهای متنوع جهت ساخت، ویرایش و انتشار مدل های 3D می باشد. با استفاده از SketchUp Pro می توانید طرح کلی یک خانه، کارخانه، کشتی، سفینه فضایی و دیگر اجسام مورد نظر خود را تهیه کرده و رنگ آمیری نمایید. این برنامه بر خلاف سایر برنامه های 3D نیاز به منابع سیستم کمتری دارد و در کامپیوترهای ضعیف هم قابل اجرا می باشد. با ظاهری ساده و کاربر پسند ارتباط خوبی را با افراد تازه کار ایجاد می کند.

قابلیت های کلیدی نرم افزار SketchUp Pro:
– امکان خلق، تغییر، چرخش و تغییر مقیاس اشکال هندسی
– امکان اضافه کردن بافت های جدید به مدلها یا ساخت بافت جدید
– امکان اضافه کردن سایه برای هر مدلی بر روی زمین
– امکان کار با برش مدلها
– ساخت آموزشهای مرحله به مرحله و تعاملی
– امکان اضافه کردن اجزای جدید مانند ماشین، درخت، در، پنجره و … به مدل خود یا ساخت جزء جدید
– شبیه سازی محلهای مختلف دوربین
– ساخت تورهای مجازی
– امکان استخراج عکسهای دو بعدی از مدلهای شما
– امکان استفاده از زبان برنامه نویسی Ruby
– امکان وارد کردن تصاویر دو بعدی در فرمت های مختلف JPG و PNG و …
– امکان دریافت و استخراج اطلاعات GIS
– امکان وارد کردن فرمت های سه بعدی از نرم افزارهای Maya‌ و 3ds Max و ..
– ساخت انیمیشن و استخراج ان به صورت AVI و MOV
– امکان استخراج تصاویر با ابعادی بزرگتر از صفحه نمایش
– و …

اما وجه تمایز SketchUp Pro نسبت به سایر نرم افزارهای طراحی سه بعدی در چیست؟
با استفاده از نرم افزار SketchUp به راحتی می توانید به مدلهای خود جزئیات، بافت و … با دقت بسیار بالا طراحی ابعاد اضافه نمایید، همچنین مدل ساخته شده خود را در نرم افزارGoogle Earth وارد کرده و یا با دیگران به اشتراک بگذارید، این نرم افزار کلیه ابزار لازم برای طراحی سه بعدی که در نرم افزارهای مشابه وجود دارد را در اختیار شما قرار می دهد با این تفاوت که کار شما بسیار ساده تر خواهد بود و با چند کلیک ساده می توانید پروژه های خوبی را طراحی نمایید.
ویژگی های موتور رندرینگ SU Podium :
یکی از برنامه های رندر برای نرم افزار اسکچ آپ، SU Podium می باشد. این موتور رندر به صورت پلاگین بر روی اسکچ آپ نصب می شود. Podium نسبت به دیگر برنامه های رندر محیط کاربری ساده تری داشته و یادگیری آن بسیار ساده است. همچنین هماهنگی بیشتری نیز با اسکچ آپ دارد. خاصیت Automatic material که در نسخه های جدید موجود است کار رندرگیری را بسیار ساده می کند. Su Podium برای آن دسته از کاربرانی مفید می باشد که نیازمند عملیات سریع، بدون دردسر و با کیفیت بالا می باشند. Su Podium نه پیچیدگی های VRay و Mental Ray را دارد و نه نیاز به فراگیری پارامترهای بسیار زیاد در عوض کیفیت رندرینگ بالایی را در اختیار شما قرار می دهد. کیفیت قابل قبول و سریع آن مخصوصا در صورت استفاده از نسخه 2 به بالا، باعث شده است که طرفداران زیادی را به سمت خود بکشاند.
ویژگی های موتور رندرینگ V-ray:
مهمترین خصوصیت این موتور رندرینگ پردازش دقیق و مناسب GI یا Global illumination می باشد.نام بردن از موتورهای رندرینگی که پردازش GI را به صورت واقع گرایانه انجام می دهند بدون Vray کاری اشتباه است.کیفیت تصویر خروجی در این موتور با استفاده از الگوریتم های پردازشی Tone mapping , Image Sampling , Image Filtering , Texture Filtering و دهها روش محاسباتی پیشرفته به بهترین حالت ممکن انجام می شود. کیفیت تصویر رندر شده در VRay در صورتی که کاربر آن توانایی استفاده از امکانات آن را داشته باشد در واقعیت بوده و عملا نمیتوان تفاوت تصویر واقعی و رندر شده را در آن تشخیص داد، روشی نیز به نام Brute Force در این موتور قرار دارد که روشی ساده و دقیق است که از نظر عملی نمیتوان به عنوان الگوریتم های Sampling از آن یاد کرد. در VRay به منظور افزایش دقت و کیفیت محاسبات GI ، ترکیب روشهای مختلف محاسبه روشنایی عمومی باعث می شود که کاربران بتوانند ضمن افزایش کیفیت نهایی، به روشهای گوناگون سرعت این پردازش را نیز افزایش دهند.همچنین الگوریتم های Ambient Occlusion را نیز در V-ray پیدا خواهید کرد.

راهنمای نصب
پس از دانلود نرم افزار، ابتدا ارتباط اینترنت خود را قطع کنید، سپس فایل SketchUp Pro 15.x [SP].app را اجرا کنید و فایل اجرایی نرم افزار را داخل این پنجره کشیده و رها کنید تا عملیات فعال سازی انجام شود. در پایان تیک سبز رنگ نشان دهنده موفق بودن فعال سازی می باشد.

برای نسخه Sierra:
پس از دانلود نرم افزار و نصب آن، ابتدا ارتباط اینترنت خود را قطع کنید، سپس فایل های SketchUp Pro 15.x [SP].app و Special K for Sierra Utility را در دسکتاپ خود کپی کنید. سپس فایل Special K for Sierra Utility را اجرا کنید و در پنجره باز شده آدرس فایل SketchUp Pro 15.x [SP].app را به آن بدهید. سپس در آخر آدرس فایل نرم افزار که در پوشه Application کپی کردید را به آن بدهید تا در آخر عملیات فعال سازی انجام شود.

دانلود – 391 مگابایت

رمز فایل:  www.p30download.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.