or

دانلود آموزش نرم افزار طراحی شبکه های توزیع nds

آدرس کوتاه این مطلب: http://saeedsun.ir/blog/?p=79508

 

یکی از کاربردی ترین نرم افزارها در شبکه های توزیع برق NDS می باشد. به کمک این نرم افزار میتوانید محاسبات پخش بار و اتصال کوتاه , محاسبات مکانیکی , محاسبات الکتریکی فشارمتوسط و فشار ضعیف و انتخاب ظرفیت مناسب ترانسفورماتور را انجام دهید.

این نرم افزار کم حجم که بعنوان یک تولباکس در متلب نوشته شده . جهت نصب و فعالسازی آن ابتدا می بایست این تولباکس را به نرم افزار متلب اضافه کنید .  سپس جهت اجرای این نرم افزار پس از بازکردن نرم افزار matlab در پنجره command عبارت NDS را تایپ کرده و دکمه ENTERR را بزنید. بعد از اینکار صفحه اصلی نرم افزار NDS ظاهر میشود.

در صفحه اول پنج گزینه که عبارتند از مطالعات شبکه , محاسبات مکانیکی , محاسبات الکتریکی فشارمتوسط, محاسبات الکتریکی فشار ضعیف و انتخاب ظرفیت ترانسفورماتور را مشاهده می کنید.در پنجره میتوانید محاسبات پخش بار و اتصال کوتاه را انجام دهید. در پنجره دوم میتوانید محاسبات مکانیکی شبکه را با استفاده از اطلاعات شرایط آب و هوایی و اطلاعات شبکه انجام دهید. در پنجره سوم و چهارم نیز می توانید با استفاده از اطلاعات سطح مقطع کابل , طول کابل و ضرایب همزمانی محاسبات الکتریکی شبکه را جهت انتخاب ضحیح سطح انجام دهید. در پنجره پنجم نیز میتوانید با استفاده از اطلاعات میزان برق درخواستی و ضرایب بارگذاری پست طرفیت مناسب ترانس را بدست آورید.

 

25,000 ریال – خرید


اطمینان به اصالت سایت / راهنمای خرید/ کد تخفیف / گزارش مشکل در خرید/ تبلیغات در سایت
تا 10% تخفیف ویژه کلیه محصولات آموزشی سایت(دریافت کد تخفیف)
+