دانلود پاورپوینت مراحل اجرای ساختمان بتنی


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

سازه بتنی

سازه بتنی سازه‌ای است که در ساخت آن از بتن یا به طور معمول بتن آرمه (سیمان، شن، ماسه و پولاد به صورت میلگرد ساده یا آجدار) استفاده شده باشد. در ساختمان در صورت استفاده از بتن آرمه در قسمت ستون‌ها و شاه تیرها و پی، آن ساختمان یک سازه بتنی محسوب می‌شود.

مزایای ساختمان بتنی

۱- ماده اصلی بتن که شن و ماسه می‌باشد ارزان و قابل دسترسی است.

۲- سازه‌های بتنی که مطابق با اصول آیین نامه‌ای طراحی و اجرا شده اند، در مقابل شرایط محیطی سخت، مقاومتر از سازه‌های ساخته شده با مصالح دیگر هستند.

۳- به علت قابلیت شکل پذیری بالای بتن، امکان ساخت انواع سازه‌های بتنی نظیر پل، ستون و … به اشکال مختلف میسر است.

۴- سازه‌های بتنی در مقابل حرارت زیاد ناشی از آتش سوزی بسیار مقاوم اند.
مراحل اجرای ساختمان بتنی:

مرحله ی اول : بازدید زمین

قبل از شروع هر نوع عملیات ساختمانی باید  زمین محل  ساختمان را بازدید کرد.  و وضعیت  و فاصله ی آن نسبت به خیابان ها و جاده های  اطراف و همچنین چگونگی دسترسی به خیابان  های  اصلی مورد بازرسی قرار گیرد. بعد از بررسیهای و درصورت نبود مشکل اقدام به آغاز پروژه می نماییم.  دراین بررسی ها باید دقت شود تا ما مشکلی از لحاظ ورود و  یا خروج ماشین آلات نداشته باشیم و ضمنا جای کافی برای مصالح پایه را فراهم کنیم.

این پاپورپیونت در 22 اسلاد تقدیمتون میشه


OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.