دانلود پاورپوینت مراحل اجرای ساختمان بتنی


سازه بتنی

سازه بتنی سازه‌ای است که در ساخت آن از بتن یا به طور معمول بتن آرمه (سیمان، شن، ماسه و پولاد به صورت میلگرد ساده یا آجدار) استفاده شده باشد. در ساختمان در صورت استفاده از بتن آرمه در قسمت ستون‌ها و شاه تیرها و پی، آن ساختمان یک سازه بتنی محسوب می‌شود.

مزایای ساختمان بتنی

۱- ماده اصلی بتن که شن و ماسه می‌باشد ارزان و قابل دسترسی است.

۲- سازه‌های بتنی که مطابق با اصول آیین نامه‌ای طراحی و اجرا شده اند، در مقابل شرایط محیطی سخت، مقاومتر از سازه‌های ساخته شده با مصالح دیگر هستند.

۳- به علت قابلیت شکل پذیری بالای بتن، امکان ساخت انواع سازه‌های بتنی نظیر پل، ستون و … به اشکال مختلف میسر است.

۴- سازه‌های بتنی در مقابل حرارت زیاد ناشی از آتش سوزی بسیار مقاوم اند.
مراحل اجرای ساختمان بتنی:

مرحله ی اول : بازدید زمین

قبل از شروع هر نوع عملیات ساختمانی باید  زمین محل  ساختمان را بازدید کرد.  و وضعیت  و فاصله ی آن نسبت به خیابان ها و جاده های  اطراف و همچنین چگونگی دسترسی به خیابان  های  اصلی مورد بازرسی قرار گیرد. بعد از بررسیهای و درصورت نبود مشکل اقدام به آغاز پروژه می نماییم.  دراین بررسی ها باید دقت شود تا ما مشکلی از لحاظ ورود و  یا خروج ماشین آلات نداشته باشیم و ضمنا جای کافی برای مصالح پایه را فراهم کنیم.

این پاپورپیونت در 22 اسلاد تقدیمتون میشه


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.