دانلود پاورپوینت محصولات معماری و ماهیت طراحی شهری


دانلود پاورپوینت محصولات معماری و ماهیت طراحی شهری

  • برگرفته از کتاب طراحی شهری
  • تالیف: پروفسور جان لنگ

مقدمه:

اگر معماران مبتکر اکثر پروژه های طراحی شهری نباشند حداقل هدایت کننده انند. تعدادی از معماران برجسته حرفه ای و آموزشی به شهرها و زندگی شهرها توجه اساسی داشتند در حالی که گروه دیگر بر این باورند که درگیر شدن جدی با طراحی شهری با ناکامی های بسیار همراه خواهد بود بنابر این ترجیح می دهند تنها به طراحی ساختمانها پرداخته و گاهی نیز مجموعه های ساختمانی طراحی کنند.

محصولات معماری: ساختمانها

معماران ساختمانها را برای مشتریان خاص خود می سازند. ساختمانها برای مقاصد مختلفی ساخته می شوند ولی شاید مهمترین هدف بازگشت سرمایه است.

هر بنا برای فعالیتهای خاصی ساخته می شود ولی علاوه بر این نمایشی از استعداد و ذکاوت معمار نیز هست و بهترین راه به نمایش گذاشتن یک ساختمان به عنوان عنصری است در فضا که مورد تحسین قرار گیرد.

مرز بین طرحهای بزرگ چند ساختمان معماری و طراحی شهری اغلب نا مشخص است مانند مجموعه راکفلر سنتر که طراحان ان را به عنوان یک پروژه معماری می دیدند البته اگر واژه طراحی شهری در دهه 1930 به وجود می امد شاید این مجموعه را طراحی شهری می دانستند.

وقتی طراحی شهری به عنوان یک هنر خالص معماری در نظر گرفته شود توجه بیشتر معطوف به نحوه بیان از طریق اشکال هندسی و مصالح خواهد بود چیزی که این روزها خیلی مد شده است.

در این موارد تمرکز بر روی نظریه های انتزاعی علمی زیباشناسیخواهد بود تا جریان واقعی زندگی کتابخانه عمومی سیاتل که در سال 2003 به اتمام رسید و توسط رم کولهاس طراحی شده هر چند خوب طراحی شده اما به عنوان یک فضای عمومی راحت و مطلوب نیست و به روی شهر پشت می کند. مردم را به تجمع در اطراف آن و شرکت در زندگی شهری ترغیب نمی کند.

فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 44
حجم: 2.57 مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *