دانلود رایگان فایل ورد بررسی معماری یونان باستان


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

دانلود رایگان فایل ورد بررسی معماری یونان باستان

معماری از یونان باستان معماری تولید شده توسط مردم یونانی زبان (مردم یونان) که فرهنگ رونق گرفت به سرزمین اصلی یونان و Peloponnesus، جزایر دریای اژه، و در مستعمرات در آسیای صغیر و ایتالیا برای یک دوره از حدود 900 سال قبل از میلاد تا1 قرن پس از میلاد، با اولین آثار معماری باقی مانده که قدمت آنها به حدود 600 سال قبل از میلاد است.
معماری یونان باستان است که بهترین ها را از معابد آن شناخته می شود، بسیاری از آن ها در سراسر منطقه، اغلب به عنوان خرابه اما بسیاری قابل ملاحظه ای دست نخورده است. دومین نوع مهم ساختمان است که برای بقای در سراسر جهان یونانی تئاتر در هوای آزاد است، با اولین قدمت آنها به حدود 350 قبل از میلاد است. دیگر فرم های معماری است که هنوز هم در شواهد دروازه صفوف منظم (propylon)، میدان عمومی (بازار) توسط رواق طبقه (ایوان یا گردشگاه سرپوشیده)، ساختمان شورای شهر (bouleuterion)، بنای عمومی، به یاد ماندنی آرامگاه (مقبره) و احاطه شده است ورزشگاه.معماری یونان باستان است که توسط آن ویژگی های بسیار رسمی، در هر دو ساختار و دکوراسیون، مشخص شود. این امر به ویژه در مورد معابد که در آن هر یک از ساختمان به نظر می رسد شده اند به عنوان یک موجودیت مجسمه در داخل چشم انداز تصور، اغلب بر روی زمین بالا مطرح شده به طوری که ظرافت از نسبت آن و اثرات نور بر روی سطح خود ممکن است به بازدید از تمام زوایای است.  نیکولاس Pevsner اشاره به “شکل پلاستیکی از معبد [یونانی] ….. قبل از ما با حضور فیزیکی شدید تر، زنده تر از هر ساختمان بعد قرار می گیرد”.

واژگان رسمی از معماری یونان باستان، به ویژه در بخش از سبک معماری به سه دستور تعریف می شود: دهاتی سفارش، سفارش یونی و سفارش Corinthian، بود که تاثیر عمیقی بر معماری غرب از دوره های بعد است. معماری رم باستان به یونان رشد و نفوذ خود را در ایتالیا تا روزی که در حال حاضر حفظ ناگسستنی است. از رنسانس، تجدید حیات از کلاسیک را زنده نگه داشته، نه تنها اشکال دقیق و جزئیات معماری یونان دستور داد، بلکه مفهوم خود را از زیبایی معماری بر اساس تعادل و تناسب.سبک های پی در پی از معماری نئوکلاسیک و معماری احیای یونانی و به دنبال سبک های یونان باستان اقتباس از نزدیک.

جغرافیا

سرزمین اصلی و جزایر یونان سنگی، با خط ساحلی عمیقا فاصله دار، و رشته کوه های ناهموار با جنگل چند قابل توجه است. آزادانه در دسترس ترین مصالح ساختمانی، سنگ است. سنگ آهک به راحتی در دسترس بود و به راحتی کار می کرد.  هر دو در سرزمین اصلی و جزایر، به خصوص Paros و Naxos فراوانی از سنگ مرمر با کیفیت بالا سفید وجود دارد. این مواد دانه ریز، عامل عمده ای از جزئیات را به دقت، هر دو معماری و مجسمه، که در، آراسته معماری یونان باستان بود. سپرده ها از خاک رس با کیفیت بالا پاتر در سراسر یونان و جزایر، با ذخایر عمده ای در نزدیکی آتن یافت می شود. این نه تنها برای عروق سفال مورد استفاده قرار گرفت، اما همچنین کاشی های سقف و دکوراسیون معماری.

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 12
دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم: 855 کیلوبایت
هزینه دانلود: 10 صلوات هدیه به روح حضرت فاطمه (س) و سلامتی و ظهور آقا امام زمان (عج)

OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 7 =