دانلود رایگان جزوه طراحی دانشگاه و جزئیات ریزفضاها


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

دانلود رایگان جزوه طراحی دانشگاه و جزئیات ریزفضاها

مقدمه:
یکی از اصول پایه در طراحی معماری شناخت و تجربه و تحلیل ابعاد مختلف طرح است . دراین رهگذر مبانی اصلی از جمله نوع عملکرد ارتباطات محیطی ، اجزای تشکیل دهنده طرح شناخته می شوند. حاصل این بررسی ها مواد و اطلاعاتی را بدست می دهد که پیش پروژه نام می گیرد . پیش پروژه گرچه به سبب محدودیت خاص خود قادر به مشخص کردن تمام اجزای یک طرح نیست اما درعین حال زمینه تحقیقات را به شکل گسترده ای فراهم می آورد . کارکرد اصلی مطالعات یاد شده آن است که طراح را در جهت یابی و رسیدن به نتیجه مطلوب که عبارتند از: برخورد صحیح ومنطقی با نیازهای طرح است ، یاری می دهد و در ضمن نه تنها محدودیتی برای طراحی و خلاقیت طراح ایجاد نمی کند، بلکه دامنه بسیار وسیع از متغیرها وراه حلها را مطرح می سازد و اسباب انعطاف پذیری بیشتر طرح در شرایط محیطی و عملکردی آن را فراهم می آورد . به این ترتیب مشخص می شود که پیش پروژه صرفاً یک کتاب راهنمای حاوی طرح های از پیش داده شده نیست بلکه ارائه دهنده راه حل ها ودرواقع حاصل تجربیات است که به کمک آن ها استانداردهای مورد نظر بدست می آید .

با توجه به ارزش های فوق از تحقیقات انجام شده درزمینه های مختلف طراحی معماری که هم اکنون در برخی از کشورها از جمله ایتالیا به عنوان تحقیقات مرجع اهل فن قرارمی گیرد استفاده شده است . اساساً بخشی از برنامه تحقیقاتی پروژه ساختمان های دانشگاهی ، مطالعاتی است که به شرح فضاهای کارآمد تیپ یا نمونه می پردازد . هدف اصلی مشخص کردن ابزا ر عملی و ضوابط اجرای مورد نیاز جهت طراحی و اجرای پروژه ساختمان دانشگاهی است .

فرمت فایل:  Pdf
تعداد صفحات: 96
دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم: 5.10 مگابایت
هزینه دانلود: 10 صلوات هدیه به روح حضرت فاطمه (س) و سلامتی و ظهور آقا امام زمان (عج)

OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 3 =