دانلود پروژه شرکت بهره برداری و زهکشی مغان

دانلود پروژه شرکت بهره برداری و زهکشی مغان

عنوان پروژه:

شرکت بهره برداری و زهکشی مغان

مقدمه 3

خلاصه ای از تاریخچه شبکه آبیاری و زهکشی مغان  3

آشنایی با شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی 3

سرفصل فعالیتهای شرکت بهره برداری مغان  4

مشخصات کلی شبکه آبیاری و زهکشی مغان  4

وضیعت آب و هوا  7

دریاچه شهرک  7

ایستگاه پمپاژ سه  8

کانال پمپاژ سه  10

بررسی مشکل آبگیری کانالD2L   11

عمده مسائل و مشکلات موجود در منطقه آبیاری شهرک  11

توزیع آب در شبکه آبیاری و زهکشی مغان  13

فعالیتهای تعمیرات و نگهداری شبکه مغان  13

تصاویر 21

مقدمه

مساحت منطقه ای که دشت مغان اطلاق می شود در حدود 300 تا 350 هزار هکتار برآورده گردیده است. دشت مغان در ساحل راست رودخانه ارس واقع شده که از شمال به رود ارس و دشت میل در جمهوری آذربایجان و از شرق در امتداد خط مرزی به جمهوری آذربایجان از جنوب به شهرستان گرمی و مشگین شهر و دامنه های رشته جبال سبلان و از غرب به شهرستان اهر محدود می باشد.

خلاصه ای از تاریخچه شبکه آبیاری و زهکشی مغان :

توسعه کشاورزی در دشت مغان به صورت دیم کاری از سال 1328 توسط سازمان برنامه و بودجه وقت و با تاسیس و راه اندازی شرکت شیار آذربایجان آغاز گردید . طرح توسعه کشاورزی فاریاب به صورت نمونه در سطح 4030 هکتار در سال 1330 با شروع ساختمان شبکه آبیاری T مورد توجه قرار گرفت که بهره برداری از آن در سال 1332 آغاز گردید. جهت گسترش عمران دشت و توسعه منابع آب و خاک منطقه .مطالعات شبکه آبیاری A طی سالهای 8-1337 با ظرفیت 17 متر مکعب در ثانیه و با سطح زیر کشت 18 هزار هکتار آن مورد توجه بود که اراضی تحت پوشش شبکه T رانیز در بر گرفت.

مطالعات شبکه آبیاری و زهکشی مغان در سطح 90 هزار هکتار از سال 1345 شروع و قسمتی از آن که اراضی شبکه های T. . A . A برگشتی و اراضی تراس بالاتر را شامل می شد از سال 1353 بهره برداری رسید .

در طرح اولیه توسعه شبکه آبیاری و زهکشی مغان مقرون بوده از 90 هزار هکتار اراضی ناخالص تحت پوشش شبکه 48 هزار هکتار توسط شرکت کشت و صنعت و دامپروری بزرگ دولتی موسوم به کشت وصنعت و دامپروری مغان و 32 هزار هکتار بقیه توسط 9 شرکت سهامی زراعی مورد توجه بهره برداری قرار گیرد.

در سال 59-1358 شرکتهای سهامی زراعی متشکله به لحاظ عدم موفقعیت در جلب اعتماد و علاقه زارعین منحل شد و اراضی زراعی تحت کنترل آنها و 6 هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به قطعات 3.6و12 هکتاری به زارعین صاحب نسق عضو آن شرکتها و یا زارعین بی زمین واگذار گردید.

آشنایی با شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی مغان:

شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی مغان در راستای سیاستهای نوین اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران به منظور ایجاد اصلاحات و تغییرات اساسی در ساختار نظام اقتصادی کشور و واگذاری بخشی از فعالیتهای خدماتی دولت به بخش خصوصی و بر اساس توافق نامه  شماره 200/51944 مورخ 22/5/1370 وزارتخانه های نیرو کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه به منظور بهنیه سازی توزیع آب کشاورزی و بهره برداری بهتر از کانالهای آبیاری و زهکشی با به کار گیری اصل بهره برداری و نیز اجرای سایر امور و وظایف قید شده در اساسنامه  طی شماره 206 مورخ 26/12/1370 نزد اداره ثبت رسیده است که سهامداران آن به شرح جدول (1-1) می باشد.

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 48
حجم: 2.90 مگابایت
99,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.