دانلود ترجمه مقاله تاثیر کمک تصمیمی بر ریسک گریزی در تصمیمات سرمایه گذاری ثابت


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

دانلود ترجمه مقاله تاثیر کمک تصمیمی بر ریسک گریزی در تصمیمات سرمایه گذاری ثابت

گوویند لی­یر، دبورا مک براید، فیلیپ رکرز

کلمات کلیدی: گریز از ابهام، سرمایه­گذاری ثابت، کمک­های تصمیمی، اثربخشی

  1. مقدمه

ریسک باتوجه به عدم قطعیت یا ابهام، اگر نگوییم در بیشترین، دستکم در بیشتر تصمیمات مهم زندگی وجود دارد و محققان نشان داده­اند که به طور مداوم انتخاب­های ما را در میان مجموعه­ای از زمینه­های تصمیم­گیری تحت تاثیر قرار می­دهد. به طور مشخص در کسب و کار، نتایج سرمایه­گذاری ثابت آینده­نگرانه ندرتا قطعی هستند و ابهام نتیجه قانون است نه استثناء. بعلاوه عدم قطعیت و ابهام به طور منفی تصمیمات تخصیص منابع مدیران را تحت تاثیر قرار می­دهند. اسپرینکل، ویلیامسون و آپتون (2007) به این نکته اشاره می­کنند که ریسک­گریزی افراد را به انتخاب پروژه­های مطمئن هدایت می­کند که منافع شرکت را کاهش می­دهد (ص.437). در این مطالعه تاثیر کمک تصمیمی را بر کاهش ریسک­گریزی بررسی می­کنیم.

هنگام گرفتن تصمیمات سرمایه­گذاری ثابت، مدیران اغلب با چندین گزینه مواجه می­شوند که باید به نمایندگی از شرکت انتخاب کنند. عدم قطعیت و ابهام ذاتی در تصمیمات سرمایه­گذاری ثابت، پیچیدگی انتخاب و دشواری کار را افزایش می­دهد که به نوبه خود فرآیندهای مشورتی و انتخاب نهایی را تحت تاثیر قرار می­دهد. تحقیق پیشین نشان داد که افراد ظرفیت شناختی محدودی دارند و در نتیجه عموما بر ساده­سازی و/یا واکنش­های انفعالی در تصمیمات پیچیده محیطی تکیه می­کنند.

تصمیمات کمکی غالبا در وجوه عملی و تحقیقی بعنوان ابزاری برای هدایت تصمیم­گیری کارکنان در مسیر منافع شرکت به کار گرفته می­شوند. عموما زمانی که سازمان­ها منابع بنیادین خود را در توسعه، پیاده­سازی و کاربرد کمک­های تصمیمی سرمایه­گذاری می­کنند، منافع مطلوب اغلب درک نمی­شوند. تنوع افراد و متغیرهای وظیفه می­تواند اثربخشی کمک­های تصمیمی را محدود کرده یا افزایش دهد. اگر دلایل پنهان تصمیم­گیری پایین­تر از حد مطلوب با کمک نشان داده نشود آنگاه کمک تصمیمی به منفعت نمی­انجامد و هزینه­های توسعه هدر خواهد رفت. در زمینه تصمیم­گیری که ابهام نتیجه در آن برجستگی بیشتری برای تصمیم­گیرندگان دارد، افزایش مقدار ساختار وظیفه و شفافیت از طریق کمک تصمیمی ابزار موثری در تأثیرگذاری بر رفتار انتخاب است.(شکل 1)

ویژگی­های فردی مانند تحمل ابهام و تاثیر سرشتی برای تاثیر بر تصمیم­گیری در محیط غیر قطعی و ابهام نشان داده شده­اند. خصوصا، تحمل ابهام (TOA) بعنوان عامل تاثیر روی تصمیمات در میان شماری از زمینه­های کسب و کار نشان داده شده است که توسط بودجه­بندی سرمایه محدود نمی­شود. در زمینه کسب و کار که در محیط­های غیر قطعی و مبهم تنظیم شده­اند، تاثیر سرشتی نیز می­تواند قضاوت حسابرس، تصمیم­گیری اخلاقی و تصمیمات سرمایه­گذاری را تحت تاثیر قرار دهد. در نسبت با این امور، در تحقیق حاضر، ما تاثیر اختلاف کمک تصمیمی را در میان افرادی که سطوح مختلفی از تحمل ابهام و تاثیر مثبت و منفی را نشان دادند، فرض گرفتیم.

Advances in Accounting, incorporating Advances in
International Accounting
journa l homepage: www.elsevier.com/locate/adiac

The effect of a decision aid on risk aversion in capital investment decisions
Govind Iyer a,, Deborah McBride b,1, Philip Reckers b,2
a College of Business Administration, University of North Texas, 1167 Union Circle, Denton, TX 76203-5219, USA
b W. P. Carey School of Business, Arizona State University, 300 E. Lemon Street, Tempe, AZ 85287-3606, USA
a r t i c l e i n f o a b s t r a c t
Keywords:
Ambiguity aversion
Capital investments
Decision aids
Affect
In this study we examine whether a decision aid is an effective means of reducing risk aversion within a capital investment decision context, and under what conditions. Participating in the experiment were 78 working adults (mid management) with a mean age 30 and enrolled in a leading U.S. MBA program. We predict
and
find that a decision aid will be most effective among individuals intolerance of ambiguity and exhibiting
high negative affect.
© 2012 Elsevier Ltd. All rights reserved.

این فایل ورد (word) ترجمه در 26 صفحه و فایل اصلی لاتین pdf مقاله در 11 صفحه به خدمتتون ارائه میشود.


OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 5 =