دانلود مقاله پاورپوینت عملیات خاکی رشته عمران

دانلود مقاله پاورپوینت عملیات خاکی رشته عمران

عملیات خاکی

منظور از عملیات خاکی در این قسمت عبارت از خاکبرداری و برداشت عوارض در مسیر کار در نقاط کوهستانی و یا مسیرهای تپه ماهور و ذوعارضه به منظور تأمین خط پروژه تعیین شده در نقش ههای اجرایی برای شروع کار حفاری ترانشه لوله گذاری، حفرترانشه، پی سازی، بسترسازی، خاکریزی مجدد ترانشه و شکل دادن مسیر لوله گذاری است.

خاکبرداری و برداشت عوارض

چنانچه مسیرهای لوله گذاری از نقاط کوهستانی یا مناطق ذوعارضه عبور کند قبل از ریسه نمودن لوله ها و متعلقات، پیمانکار باید نسبت به برداشت عوارض موجود و آماده سازی مسیر کار برای شروع کانال کنی حفاری ترانشه اقدام کند. عمق ترانشه لوله گذاری اختلاف ارتفاع بین رقوم کف ترانشه و رقوم زمین پس از انجام عملیات خاکبرداری فوق الذکر خواهد بود. نقاطی که باید عملیات خاکبرداری به منظور برداشت عوارض صورت گیرد در مشخصات طرح منعکس است.

مقدمه

در این مشخصات فنی منظور از خاکبرداری ترانشه عبارت از کندن ترانشه لوله گذاری در هر نوع زمین برای قراردادن لوله های انتقال آب، شبکه توزیع آب و شبکه جمع آوری فاضلاب، آب باران و آبهای سطحی است.

مسیر لوله گذاری و رقو مهای نصب لوله در نقشه های اجرایی  مشخص شده و یا توسط مهندس مشاور به پیمانکار ابلاغ خواهد شد. به شرح توضیحات قبلی این مشخصات فنی، قبل از شروع عملیات حفر ترانشه، پیمانکار موظف است مسیر دقیق لوله گذاری و همچنین  ضعیت زمین طبیعی یا زمین دست خورده پس از عملیات خاکبرداری رابرداشت و به  تأیید مهندس مشاور برساند و پس ازاین تأیید شروع به عملیات کند.

فهرست مطالب

عملیات خاکی

خاکبرداری و برداشت عوارض

مقدمه

نوع زمین

عرض ترانشه

عمق ترانشه

حفاری ترانشه

حفاری ترانشه در خارج شهر

حفاری ترانشه در مناطق شهری

حمل خاک اضافی (دپوی مصالح زائد(

پی سازی و بسترسازی کف ترانشه

پی سازی

آماده سازی کف ترانشه

زهکشی کف ترانشه

خاکریزی و کوبیدن خاک

ناحیه خاکریزی مرحله اول (مقدماتی(

مقدار و روش کوبش

استاندارد کوبش خاک:

تحکیم خاکریزی به روش غرقابی:

 

فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 35
حجم: 4.10 مگابایت
149,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =