مصالح پای کار و نکات


مصالح پای کار و نکات

مصالح پای کار

مصالح پای کار به مصالحی اطلاق می شود که برای اجرای موضوع پیمان مورد نیاز باشد و در کار نصب شود و با توجه به برنامه زمان بندی اجرای کار طبق مشخصات فنی توسط پیمانکار تهیه و در کارگاه به طور مرتب به شکلی انبار شود که قابل اندازه گیری با شمارش باشد.

نکات مصالح پای کار

  • هنگام ورود مصالح پای کار به کارگاه باید صورت جلسه ورود که در آن ، نوع ، مقدار و تاریخ و ورود مشخص شده است با حضور مهندس مشاور تنظیم شود.
  • هنگام تهیه صورت وضعیت موقت  مقدار مصالح پای کار اندازه گیری می شود و برای تقویت بنیه مالی پیمانکار 70درصد بهای مصالح پایان کار و هزینه حمل بدون اعمال ضریب 0.7 با احتساب ضریب پیشنهادی پیمانکار در صورت وضعیت ها منظور می شود.
  • مسولیت حفظ و نگهداری مصالح پایان کار در مدت پیمان به عهده پیمانکار است.
  • نرخ مصالح تعیین شده در فهرست مصالح پای کار تنها برای محاسبه بهای مصالح پای کار در صورت وضعیت های موقت در نظر گرفته شده است و قابل استفاده یا استناد در سایر موارد نیست.
  • در آخرین صورت وضعیت موقت پس از تحویل موقت  و صورت وضعیت قطعی نباید هیچ نوع مصالح پای کار منظور شود. مصالح مازاد بر مصرف که در کارگاه باقی مانده و متعلق به پیمانکار است باید توسط پیمانکار از کارگاه خارج شود.

سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =